Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti se už nebrodí výkaly

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ – Pěkné počasí nejenže vylákalo na procházky maminky s kočárky a labužníky pohody na zahrádky restaurací, ale také děti na hřiště a pískoviště.

14.4.2010
SDÍLEJ:

Do poloviny dubna město zajistí opravu hracích prvků na hřištích, úklid už je hotový. Foto: Deník/Tomáš Mařas

A jako každoročně, i letos se ratolesti brodí po zimě nejen pískem, ale i ulámanými částmi dětských prolézaček, psími výkaly a odhozenými PET lahvemi.
A jako každý rok, tak i letos přijde na řadu údržba těchto oddychových koutků. „Údržbu dětských hřišť provádí pro město Česká Lípa firma Lesoprakt s. r. o. na základě smlouvy,“ podotýká Kateřina Kotková, tisková mluvčí městského úřadu.

„Po zimě je to pravidelná údržba,“ prozradil jeden ze zaměstnanců Lesopraktu, kterého jsme zastihli při opravě prolézaček v městském parku. „Něco za zimu vyhnije a vypadne samo, o něco se postarají vandalové.“ Některé lokality s dětskými koutky jsou opravdu oblíbeným terčem vandalů.

A nejsou to jenom lavičky v okolí těchto dětských zákoutí. „Je pravda, že třeba v Žitavské ulici je to asi nejvíce zničené od vandalů,“ ještě prozradil údržbář. „Jiné lokality jsou v pohodě a opravuje se to, co udělalo klima a přirozený proces.“

Z městského rozpočtu bylo letos na roční provoz třiceti hřišť a pískovišť vyčleněno devět set tisíc korun. Z této sumy se hradí celá škála úkonů souvisejících s provozem. Jsou to třeba chemické a mikrobiologické rozbory písku a jeho výměna, údržba po zimě, opravy a nátěry. Během roku se z tohoto balíku peněz financují pravidelné odborné kontroly i odstraňování nevyhovujících prvků.

„Vzhledem k tomu, že jsme v loňském roce opravovali ve větším rozsahu většinu prvků, není letos oprav tolik,“ upozornila Kateřina Kotková. „Také již pracovníci veřejně prospěšných prací a sociálních služeb uklidili dětská hřiště. Nejdůležitější opravy budou provedeny do 15. dubna, drobnější úpravy budou probíhat do června.“

Podle pracovníků Lesopraktu je co opravovat a dlouho se nezastaví. „Město muselo na základě přísných předpisů Evropské unie zregulovat počet městem oficiálně provozovaných hřišť na třicet,“ dodala tisková mluvčí.

„Pokud město zajistí rozbor a hlavně výměnu nejen zničených částí prolézaček, ale i písku tak je to jenom dobře,“ ocenila snahu jedna z maminek v Žitavské ulici a na závěr si posteskla: „Vždyť se bojíme dítě do toho písku poslat, je to samá PETka a psí exkrementy.“

Autor: Tomáš Mařas

14.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jaderná elektrárna Temelín. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Firma Bombardier je největším světovým výrobcem letadel a vlaků.

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Mimoň vede tabulku, stoupá i Lokotka

Českolipsko - Příjemný je pohled na tabulky krajské I. B třídy po odehraném devátém dějství.

ANKETA: Měly by být pravomoci prezidenta posíleny?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Úředníci budou držet volební pohotovost

Českolipsko – V případě ztráty občanského průkazu mohou voliči využít pohotovosti na českolipském pracovišti osobních dokladů.

Lípa Musica nabídne Hravého Harlekýna

Česká Lípa - Šestý týden 16. ročníku MHF Lípa Musica má jen jednu zastávku, Centrum textilního tisku v České Lípě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení