O necelý týden později než ostatní školáci se dnes do lavic vrátí děti z Nového Oldřichova. Nebude to však ve škole, zázemí najdou v Centru pro vzdělávání a kulturu. Budovu školy čeká v následujících třech měsících kompletní rekonstrukce vnitřních prostor. Proč obec s opravami nepočkala na prázdniny, vysvětlila starostka Marcela Novotná. „Firmy zažívají v zimních měsících útlumové období, a mohli jsme tak vysoutěžit nižší cenu,“ říká starostka.

ŠKOLKA NA ÚŘAD

V budově sídlí také mateřská škola. I předškoláci se proto museli přesunout, zázemí našli na obecním úřadě. Velké stěhování vybavení probíhalo minulý týden. „Děti proto měly prodloužené vánoční prázdniny. Na změnu se těší a paní učitelky snad také, ale ještě více budeme rádi až se budeme stěhovat zpět do nových prostor,“ dodává starostka.

Historická budova školy prošla před třemi lety opravou zevnějšku. Během zateplení dostala podobu, kterou měla při svém otevření ve 30. letech minulého století. Teď ji čeká výměna vnitřních rozvodů vody, elektřiny, topení, omítek a podlah. Škola dostane nové vybavení, jako lavice, židle, stoly a šatny. „Již opravené vnitřní části samozřejmě zůstanou,“ podotýká Novotná. Hotovo by mělo být do konce března.