VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti kreslily, jak jezdí po kraji bezpečně na kole

Česká Lípa - Hejtman Libereckého kraje Petr Skokan a radní pro dopravu Vladimír Richter předali ceny vítězům třetího ročníku výtvarné soutěže s dopravní tématikou „O pohár hejtmana Libereckého kraje“.

13.12.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jindra Hladík

Hejtman Libereckého kraje Petr Skokan a radní pro dopravu Vladimír Richter předali ceny vítězům třetího ročníku výtvarné soutěže s dopravní tématikou „O pohár hejtmana Libereckého kraje“.
„Soutěž jsme opět vyhlásili ve třech kategoriích – pro první a druhý stupeň základních škol a také pro mateřské školy. Od září do listopadu nám přišlo 494 výtvarných prací na zadané téma Na kole jezdím bezpečně,“ uvedl hejtman Petr Skokan.
Porota složená z odborníků působících v dopravní a výtvarné výchově vybrala ze zaslaných prací tři nejlepší v každé kategorii.
„Vzhledem k vysoké úrovni a velkému množství obdržených krásných prací jsme ocenili ještě další tři školní kolektivy,“ poznamenal Vladimír Richter.
Vítězům Petr Skokan a Vladimír Richter předali vedle diplomu také výtvarné pomůcky a společenské hry. Rodiče a učitelé dopravní a výtvarné výchovy vítězů soutěže obdrží upomínkové předměty, které jim věnoval Liberecký kraj.
Výstava kreseb dětí „Na kole jezdím bezpečně“ potrvá ve vestibulu Libereckého kraje od úterní vernisáže do konce ledna.
Liberecký kraj každoročně vyhlašuje pro děti soutěže s dopravní tématikou, a to výtvarnou a dále soutěže znalostní, které probíhají na internetových stránkách věnovaných BESIP dětem www.deti.bezpecne-na-silnicich.cz.
Zde a na webových stránkách kraje lze získat veškeré informace k soutěžím i ostatním činnostem Libereckého kraje v oblasti bezpečnosti silničního provozu BESIP.
Žáci z českolipských základních škol si vedli v soutěži velmi dobře. Vítězství v kategorii mateřských škol si odnesla Viktorie Radoňská (MŠ Nerudova ulice, Česká Lípa), druhá skončila Anežka Marková (MŠ Klíč, Česká Lípa).
Mezi žáky prvního stupně základních škol zvítězila Anička Límová (ZŠ B. Hynka, Cvikov).
Soutěžili i žáci druhého stupně základních škol a ani zde se Českolipští neztratili. Vítězkou této kategorie je Marie Skočovská (ZŠ Dr. Miroslava Tyrše, Česká Lípa), druhá příčka patří Michaele Jelenové (ZŠ Dr. Miroslava Tyrše, Česká Lípa).
Dále vzhledem k velkému množství a kvalitě prací, vybrala porota tři další, které ocenila. Za originální přístup získala cenu Šárka Parizová (ZŠ Školní, Česká Lípa).

Další zprávy z regionu najdete zde

13.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení