Jedná se o jedinečný pořad, který propaguje regiony a kulturní dědictví naší země. Jednou z oblastí, kterou vysílání prezentuje, je i náš region, a to Českolipsko, Ještěd a Jizerské hory.

Českolipsko se tu prezentuje jako ráj pro cyklisty, diváci mohou obdivovat Máchovo jezero, Vodní hrad Lipý v České Lípě, Panskou skálu nebo Víseckou rychtu v Kravařích. Mimo reportáže o regionech a zajímavých místech se některé díly věnují českému folkloru, vaření typických českých pokrmů a kurzům českého jazyka.

Českolipský deník.
KRÁTCE: Epideme je na ústupu. V Lípě přesunou zastávku Sokolská

„Hledáme nejrůznější způsoby, jak dát o našem kraji vědět. Sice víme ze statistik, že návštěvníci kraje jsou většinou z okolních zemí, ale považujeme za důležitou prezentaci i ve vzdálených regionech,“ komentuje vysílání internetové televize Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Každý týden sleduje toto veřejné nekomerční vysílání přes 2,5 milionu domácností v 60 městech a přes 100 000 diváků pomocí internetu.

Dokumenty vznikají za pomoci krajských úřadů, které využívají příležitosti zviditelnit svůj region v zahraničí. Za touto iniciativou stojí pan John Honner, zakladatel Czech-American TV, americký producent českého původu. Svými pořady se snaží zviditelnit Českou republiku v zámoří.

http://www.catvusa.com/broadcast/liberec_region_ceskolipsko_jested_jizera/