Díla tří studentů šenovsé umprumky zaujala na významných přehlídkách na domácí půdě i v zahraničí. „Jsme rádi, že vysoká úroveň umělecké a řemeslné práce našich studentů a pedagogů přináší výsledky. Úspěchy v roce oslav 160. výročí založení SUPŠS je pro školu dvojnásobnou radostí a zároveň motivací pro další studenty," říká Pavel Kopřiva, ředitel SUPŠS Kamenický Šenov.

Martin Jašontek, student 4. ročníku oddělení malování skla naší školy, získal 3. místo v celostátní přehlídce Studentský design 2016. Jeho lehaný talíř "Otisk" vybrala porota mezi laureáty z velkého počtu přihlášených prací.

Studentský design je celonárodní přehlídka prací studentů uměleckých škol sdružených v Asociaci uměleckých škol. Vystaveno bylo 180 prací, mezi kterými byly plakáty, loga a návrhy vizuálního stylu, autorské abecedy, knihy, ilustrace, komiksy a animace. Z oblasti 3D designu byly v expozici produkty ze skla, porcelánu, keramiky, móda, šperky, nábytek a interiérový design.

Zároveň je to soutěž autorů těch nejlepších prací, které vznikly na školách s výtvarným a uměleckořemeslným zaměřením v posledních dvou letech. Vítězové vybraní odbornou porotou se představí na Designbloku 2016 v Praze.

Jakub Janáček, absolvent brusičského oddělení, získal za svou vázu s geometrickým motivem cenu Slovenské výtvarné unie na mezinárodním festivalu designu středních uměleckých škol v Bratislavě. Junior Design Fest proběhl v galerii Umelka od 16. 3. do 3. 4. 2016 za účasti škol z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska a Rakouska.

Maturitní práce s názvem „Ocean" od Nazerke Touletay, byla vybrána na prestižní mezinárodní přehlídku Talente 2016, kterou každoročně pořádá mnichovská obchodní a řemeslná komora.

Porota, složená z uznávaných výtvarníků, vybírá práce mladých designérů z mnoha zemí Evropy a broušený set, váza a mísa z přejímaného skla, se dostal do výběru prací a byl publikován v katalogu mezi díly z oboru skla. Katalog Talente je krásnou přehlídkou kvalitních prací, které vznikly na uměleckých školách nejen středoškolského stupně.

Maturitní práce s názvem „Ocean“ od Nazerke Touletay byla vybrána na prestižní mezinárodní přehlídku Talente 2016.