Už žádné pouhé prohlížení fotografií, ale dozvíte se, jaké dívky jsou, co si přejí a jak se vidí. Kromě krátkého představení všechny dívky odpovídaly na dvě stejné otázky:

1. Jaká jsem?

2. Jak se vidím za deset let

Vizitky všech třiačtyřiceti přihlášených dívek zveřejníme v tištěném Deníku postupně vždy ve čtvrtek, sobotu a v úterý. Další šestici najdete v Českolipském deníku v sobotu 27. dubna.

Denisa Dušátková.DENISA DUŠÁTKOVÁ - 15 let, Mimoň

Usměvavá deváťačka, která se hlásí na obor kosmetička v Liberci. Sama o sobě říká, že je někdy trošku ulítlá holka, co má ráda zábavu, smích, tanec a dobré jídlo.

1. Jsem spolehlivá, náročná a veselá

2. Za deset let bych ráda měla kosmetický salonek a spokojené zákaznice a se svým nejlepším přítelem dobře zařízený byteček. A chtěla bych stihnout procestovat svět.19. Jana Jandlová, Česká Lípa - 26 let.JANA JANDLOVÁ - 25 let, Česká Lípa

Absolventka Vyšší odborné školy Právní v Liberci a VŠ obchodní v Praze, která nyní pracuje jako protokolující úřednice u českolipského okresního soudu. Miluje léto, pláže, tanec, ale i relax.

1. Jsem optimistická, energická a hrozně užvaněná, zároveň jsem dost líná a tvrdohlavá. Nesnáším neupřímnost a lež.

2. Doufám, že i do budoucna budu mít skvělou práci, partnera a v mém věku už i rodinu. Co se týče mé záliby v modelingu, tak už to asi dál jak k účastnici miss senior nedotáhnu.

Tereza Černá.TEREZA ČERNÁ - 16 let, Česká Lípa

Přestože se narodila ve znamení lva, nebývá prý často středem pozornosti, zakládá si na opravdovém přátelství. A podle svých slov dokáže vyjít snad s každým.

1. O sobě si myslím, že jsem vstřícná a ochotná každému pomoct, někdy až moc. Když mě někdo o něco požádá, neumím říct ne.

2. Hlavně bych chtěla být šťastná, mít dobrou práci, dobré zázemí a kolem sebe lidi, které mám ráda.Veronika Mizerová.VERONIKA MIZEROVÁ - 16 let, Česká Lípa

Studentka českolipské obchodní akademie, která posledních sedm let volný čas tráví u koní. Účastní se i soutěží westernového ježdění. Kromě toho rovněž ráda maluje.

1. Jsem společenská, komunikativní a sportovní typ.

2. Jelikož jezdím na koni, baví mě to a myslím, že mi to i jde, tak bych se určitě ráda viděla s vlastním koněm na nějakých prestižních závodech. Jednou bych se chtěla i podívat do Ameriky za světovými trenéry koní.Klára Šmídková.KLÁRA ŠMÍDKOVÁ - 23 let, Česká Lípa

Dívka, která má ráda legraci a příjemné lidi kolem sebe. K jejím zálibám patří cestování, fotografování, jízda na in-line bruslích a kole, plavání, tancování a moderní hudba.

1. Jsem komunikativní, společenská, upřímná, ráda se směji a nejraději trávím čas se svými blízkými.

2. Protože mě baví focení a láká mě svět modelingu, chtěla bych se mu věnovat co nejvíce. Za 10 let se vidím ve vysněném domečku se zahradou, spokojená ve svém zaměstnání, s milovaným mužem a s jedním nebo dvěma dětmi.

Eva Kykalová.EVA KYKALOVÁ - 21 let, Mimoň

Studuje mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze. I když v hlavním městě tráví většinu času, ráda se co nejčastěji vrací domů.

1. Jsem spolehlivá, cílevědomá a empatická.

2. Nevím přesně, kde se vidím za 10 let. Určitě si ale přeji, abych byla zdravá, šťastná a moje rodina a blízcí také. Chtěla bych mít vystudovanou školu, procestovaný kus světa, super práci, která mě bude naplňovat a celkově vést spokojený život.

Jen na vás, čtenářích, je, kterou z nich, pošlete do finále. Tam se dostane dvanáct dívek s nejvyšším počtem hlasů. Navíc dívka, která od vás nasbírá absolutně největší počet hlasů, získá ocenění Dívka čtenářů Českolipského deníku.

A jak můžete svoji favoritku dostat do finále? Naše pravidla jsou jednoduchá. Podpořit dívky můžete pouze prostřednictvím originálních hlasovacích kuponů, které najdete každý den v tištěném Českolipském deníku. Vyplněné hlasovací lístky můžete odevzdat osobně v redakci nebo poslat na adresu: Českolipský deník, Mariánská 216, 470 01 Česká Lípa, a to do pondělí 20. května (včetně)!!

O tom, která z dívek bude naší Dívkou Máchova jezera, rozhodne odborná porota. Veřejné finále proběhne v sobotu 15. června na hlavní pláži v Doksech. Jeho průvodcem bude herec Miroslav Šimůnek.

Na dvanáct finalistek a nejsympatičtější tvář čtenářů čekají hodnotné ceny od partnerů soutěže Regata Máchovo jezero, Hotel Port Máchovo jezero, českolipské cestovní kanceláře CK Eva Šulcová s.r.o. Vítězka kromě jiného získá roční kontrakt s prestižní modelingovou agenturou Reas Agency.

Fotografie všech třiačtyřiceti slečen, které se přihlásily do soutěže Dívka Máchova jezera, najdete ZDE: Která z nich to bude?