Už žádné pouhé prohlížení fotografií, ale dozvíte se, jaké dívky jsou, co si přejí a jak se vidí. Kromě krátkého představení všechny dívky odpovídaly na dvě stejné otázky:

1. Jaká jsem?

2. Jak se vidím za deset let?

32. Amina Sinanovičová, Doksy - 18 let.AMINA SINANOVIČOVÁ - 18 let, Doksy

Nové věci jsou pro ni výzvou a bere je jako zkušenost do života.

1. Jsem komunikativní, cílevědomá a občas výbušná. Když se mi něco nelíbí, řeknu si svůj názor a stojím si za ním.

2. Nad otázkou, jak se vidím za deset let, jsem dlouho přemýšlela. Myslím si, že do budoucnosti nevidí nikdo. Mezi moje představy ale patří ta, že využiji svoje znalosti ve zdravotnictví při pomáhání dětem v rozvojových zemích. Můj sen je cestovat a pomáhat lidem.

Michaela Pavlíčková.MICHAELA PAVLÍČKOVÁ - 16 let, Svor

Studentka na Střední zdravotnické škole a OA v Rumburku, která volný čas tráví u koní.

1. Jsem hodná, skromná a trochu nepořádná.

2. Za deset let budu mít dodělanou vysokou školu, budu cestovat. A přála bych si mít v té době už vlastního koně.
39. Petra Frómmelová, Kamenický Šenov - 23 let.PETRA FRÓMMELOVÁ - 23 let, Kamenický Šenov

Absolventka českolipské obchodní akademie. Mezi její záliby patří sport. Když je hezky, vyráží na kolo nebo brusle, v zimě vede snowboard. Ve výčtu jejích zájmů nechybí ani hudba, tanec a četba knih.

1. Jsem spolehlivá, akční a velmi milá.

2. Za deset let budu mít dvě děti, manžela. Finančně zajištění budeme žít v domku u lesa, chybět nesmí ani přátelé kolem mě. A život si budu pořád užívat naplno.Ester Švrčinová.ESTER ŠVRČINOVÁ - 15 let, Česká Lípa

Studentka českolipského gymnázia, která nejvíc volného času tráví v taneční skupině Tutti Frutti, s níž získala titul mistryně ČR 2012. Zpívá také v Českolipském dětském sboru, prohání se na atletickém oválu a zimu tráví na snowboardu.

1. Jsem přátelská, optimistická a zodpovědná.

2. Za deset let bych chtěla dokončovat své vzdělání na vysoké škole spojené ze studiem v zahraničí, respektive v USA.

42. Denisa Matějková, Česká Lípa - 16 let.DENISA MATĚJKOVÁ - 16 let, Česká Lípa

Studentka gymnázia v České Lípě. Ráda si zahraje beach volejbal, jezdí na snowboardu a ve volných chvílích se věnuje malbě.

1. Jsem obětavá, tvrdohlavá a mám smysl pro detail.

2. Jelikož nevím, co bude zítra, nemám ani představu o tak dlouhé době. Hlavně bych si ráda co nejdříve pořídila pořádné auto, chtěla bych úspěšně dokončit vysokou školu, poté bych ráda vycestovala do zahraničí (svým porschem), za účelem poznat kultury tamějších obyvatel a nabyté vědomosti využít ke své práci.

Tereza Procházková.TEREZA PROCHÁZKOVÁ - 20 let, Česká Lípa

Studentka cestovního ruchu na Technické univerzitě v Liberci. Má ráda zábavu a kamarády kolem sebe.

1. Jsem přirozená, upřímná, nerada se přetvařuji.

2. Studuji cestovní ruch a chtěla bych se tomuto oboru věnovat i v budoucnu. Miluji cestování a láká mě práce v zahraničí jako animátorka, delegátka nebo pracovnice v hotelových službách.

Jen na vás, čtenářích, je, kterou z nich, pošlete do finále. Tam se dostane dvanáct dívek s nejvyšším počtem hlasů. Navíc dívka, která od vás nasbírá absolutně největší počet hlasů, získá ocenění Dívka čtenářů Českolipského deníku.

A jak můžete svoji favoritku dostat do finále? Naše pravidla jsou jednoduchá. Podpořit dívky můžete pouze prostřednictvím originálních hlasovacích kuponů, které najdete každý den v tištěném Českolipském deníku. Vyplněné hlasovací lístky můžete odevzdat osobně v redakci nebo poslat na adresu: Českolipský deník, Mariánská 216, 470 01 Česká Lípa, a to do pondělí 20. května (včetně)!!

O tom, která z dívek bude naší Dívkou Máchova jezera, rozhodne odborná porota. Veřejné finále proběhne v sobotu 15. června na hlavní pláži v Doksech. Jeho průvodcem bude herec Miroslav Šimůnek.

Na dvanáct finalistek a nejsympatičtější tvář čtenářů čekají hodnotné ceny od partnerů soutěže Regata Máchovo jezero, Hotel Port Máchovo jezero, českolipské cestovní kanceláře CK Eva Šulcová s.r.o. Vítězka kromě jiného získá roční kontrakt s prestižní modelingovou agenturou Reas Agency.

Fotografie všech dvaačtyřiceti slečen, které se přihlásily do soutěže Dívka Máchova jezera, najdete ZDE: Která z nich to bude?