„Ty svině se sem po třech letech vrátily, aby nám zase způsobily takovouhle spoušť!"

Při letmém pohledu na hrací plochu, která je ze dvou třetin zničená, by si člověk myslel, že si nějaký zemědělec spletl fotbalové hřiště s ornou půdou, kterou chce připravit na zimu, a proto ji jednoduše zorá. Jenže tím pravým viníkem jsou divoká prasata, která sem v noci ze čtvrtka na pátek pronikla z nedalekého lesa. „Tenkrát jsme podobný problém také řešili, ale to byla pohodička. Jenže jak hřiště vypadá teď? Jsou na něm až dvacet centimetrů hluboké díry," netají rozčarování Janovský.

Je smutnější o to víc, když ví, že letos na jaře klub trávník kompletně rekultivoval za několik desítek tisíc proto, aby hřiště mělo pro zápasy okresního přeboru kvalitu. „Je mi z toho smutno, ale nedá se nic dělat. Na sobotní dopoledne jsem obvolal všechny hráče, aby přišli pomoci a dali jsme hřiště aspoň trochu do pořádku. Prostě klasická brigáda," svěřil se hrající trenér mužstva Milan Slipčenko. „Aspoň že teď nehrajeme doma. Na tomhle terénu bychom to nedali…"

Divoká prasata už několikrát v Sosnové ukázala, jak jsou drzá, když například vedle domků rozryla záhony, a to i přesto, že za ploty štěkali psi.