Už dříve policie kvůli mistrovství obvinila dva lidi. Trojice podle mluvčího v souvislosti s úpravou ubytovacích kapacit na kolejích liberecké univerzity pro potřeby šampionátu uzavřela za zhotovitele, investora a technický dozor dohodu, že část volného nábytku zhotovitel stavby nebude dodávat, protože ji nepotřebuje.

Podle této dohody mělo být vybaveno nábytkem jen několik nových pokojů na kolejích, ačkoliv byl původně naplánovaný ve všech pokojích. Hlavním dodavatelem rekonstrukce univerzitních kolejí Harcov za zhruba 340 milionů korun byla liberecká firma Syner.

Obviněná žena údajně nechala od září do prosince 2007 vystavit faktury za nábytek ve výši 54,7 milionu korun. Podle Skřepka šlo ale i o nábytek, který nebyl objednán nebo bylo jeho objednání dodatečně zrušeno. Faktury pak předala k odsouhlasení a následnému proplacení dalším obviněným.

Podle něj „jednání obviněných směřovalo k tomu, aby investor zaplatil za dodávky nábytku, který ve skutečnosti dodán nebyl, a přitom aby tyto finanční prostředky zhotovitel nemusel vracet ani jinak kompenzovat“. Zhotovitel stavby se tak podle Skřepka obohatil o téměř čtyři miliony korun. Mluvčí dodal, že ke stejným závěrům jako policie dospěl již dříve Nejvyšší kontrolní úřad.

Jedním z obviněných je ředitel Kolejí a menz Technické univerzity v Liberci Zdeněk Kračmar. Potvrdil to sice, jinak ale nechtěl obvinění komentovat.
Mluvčí univerzity Jaroslava Kočárková k tomu jen sdělila: „Technická univerzita v Liberci podle smlouvy s dodavatelem stavby rekonstrukcí kolejí přebírala až hotové dílo, a to bylo dokončeno a předáno řádně a včas.“

Do skončení vyšetřování se k celé události nebude univerzita nijak vyjadřovat. V souvislosti s mistrovstvím policie už v září obvinila bývalého rektora liberecké univerzity Vojtěcha Konopa a jednatele společnosti Investing cz Josefa Nadrchala. Podezřelí jsou z pletichy při veřejné soutěži a veřejné dražbě ve spolupachatelství.