VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Dubice poteče voda z vrtu

Česká Lípa - Dubické koupaliště bude zásobovat voda z hlubinného vrtu, který bude ještě letos.

5.9.2009 1
SDÍLEJ:

Studie zrekonstruovaného koupaliště v Dubici, kde se už několik let lidé koupou jen na vlastní nebezpečí kvůli přemnoženým sinicím. Foto: MUCL

Vrt, který bude zásobovat dubické koupaliště čistou vodou, dokončí ještě letos. Přesto se lidé nemohou těšit, že by se v Dubici napřesrok vykoupali. Podle místostarosty Jana Stejskala tu město zahájí výstavbu venkovních bazénů. „V současné době pokračuje příprava projektové dokumentace na celkovou dostavbu koupaliště v Dubici,“ upřesnil Jan Stejskal.

Připomněl, že vrt, který provede vybraná firma, bude mnohem levnější, než by stálo vybudování vodovodu, jenž by přišlo na pět až šest milionů. Variantu vrtu schválilo českolipské zastupitelstvo před prázdninami. „Vrt je o polovinu levnější než vodovod,“ shrnula při jednání zastupitelka Jiřina Ledvinková.

Na základě tohoto usnesení vyhlásilo město soutěž na provedení vrtu. „Nejvhodnějším uchazečem se stala firma GIS – GEOINDUSTRY, s.r.o., Plzeň, která předložila nabídkovou cenu ve výši 2,1 milionu včetně DPH. Záruční doba je třicet šest měsíců, doba realizace zakázky je patnáct týdnů,“ upřesnila tisková mluvčí českolipské radnice Kateřina Amrichová.

S pracemi začne firma v září. „Finanční prostředky jsou v rozpočtu ORMI na rok 2009 v dostatečné výši,“ doplňuje mluvčí. „Vrt bude hluboký sedmdesát až tři sta metrů. V průběhu hloubení vrtu budou od sedmdesáti metrů provádět průběžná měření vydatnosti a kvality vody tak, aby bylo možné práce regulovat a ukončit v optimální hloubce při zabezpečení dostatečné vydatnosti a kvality vody,“ popisuje Jan Stejskal.

Zdroj vody je podmínkou, kterou si stanovil stavební úřad pro udělení stavebního povolení na další objekty koupaliště. Jan Stejskal k financování úprav dubického koupaliště řekl: „Navrhneme, aby byly použity peníze z prodeje akcií ČLT, které jsou vložené do investičního fondu. Předpokládáme, že to bude šedesát milionů.“ V příštím roce si lidé ale ještě v novém koupališti nezaplavou. Stavba začne zřejmě na jaře a v létě tak nebude dokončená.

Autor: Eva Vlastníková

5.9.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení