Motoristé mohli vyřazenou výbavu nosit například do Turistického informačního centra v Novém Boru nebo do budovy Gymnázia v Mimoni.

K projektu se přidala i Základní škola Jižní v České Lípě. „Během ledna se podařilo shromáždit více než devadesát autolékárniček a za pomoci žáků čtvrté třídy jsme vybraný zdravotnický materiál roztřídili do krabic a odvezli do pobočky Adry,“ říká učitelka Monika Dvorská.

Poslední den, kdy je možné lékárničky nosit do sídla Adry v ulici Čs. armády, je pondělí. Do konce února vybírají materiál také na Obecním úřadě v Sosnové.

Do Zdravotnického střediska a porodnice v Itibo v africké Keni poputuje jen část obsahu. „Z použitých autolékárniček se dají využít chirurgické rukavice a neotevřený obvazový materiál jako jsou obinadla, fáče, gázové čtverce, náplasti a trojcípé šátky,“ upřesňuje Petr Máška, vedoucí pobočky Adra v České Lípě.

Materiál odešle organizace do Keni v průběhu března. Zdravotnické potřeby budou sloužit při ošetřování zraněných a nemocných. Jen pro představu. Převaz jednoho těžce popáleného dítěte, kterých je v nemocnici v Itibo nejvíce, se spotřebuje až padesát sterilních mulových čtverců a okolo deseti kusů obvazů.