Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Lužických hor už brzy vyjedou víkendové cyklobusy

Novoborsko - Nový Bor vyjednal s krajskou organizací Korid LK zavedení letních cyklobusů pro severní část Českolipska. Začnou jezdit už od června.

6.5.2013 18
SDÍLEJ:

Z BORU NA KROMPACH. Taková je trasa cyklobusů, které budou od června vozit v Lužických horách turisty. V okolí Krompachu je bohatá nabídka výletních cílů. Na kolech se dá odsud dojet i na vrcholy dvou nejvyšších hor Lužických hor Luž a Hvozd. Foto: Mapy.cz

Nejen pískovcový a borový Máchův kraj nebo nepoznamenané Ralsko. Cyklistům a milovníkům vyjížděk na kole se letos ještě víc otevře také severní část Českolipska Lužické hory.

Nový Bor totiž vyjednal s krajskou organizací Korid LK speciální cyklobusy, které budou o víkendech vozit do hor turisty a především cykloturisty. Pro turistiku jde o významný počin. Novoborsko se totiž potýká s velmi slabou dopravní obslužností, která jinak větší rozmach turistiky blokuje.

„Cykloturistika je v současnosti velmi populární, proto jsme v této souvislosti jednali se společností Korid LK, která koordinuje veřejnou dopravu v Libereckém kraji, a to o možnosti zavedení cyklobusů na trasu do Lužických hor," popsal motivaci starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Celá řada cyklotras

Jednání s Koridem bylo úspěšné. Díky iniciativě Nového Boru se teď mohou cyklisté jednodušeji dostat do Lužických hor. „Výletníkům na kolech se v Novém Boru a okolí nabízí řada cyklotras, z nichž některé jsou propojené i s těmi v sousedním Německu," doplnil starosta.

Z cílové destinace cyklobusů Krompachu vedou cyklostezky do všech stran. Dojet je odtud možné na nejvyšší hory Lužických hor Luž a Hvozd, k přehradě Naděje nebo k ledové jeskyni se stejným názvem, na německé straně pak také do Rybinu, Jonsdorfu či Lückendorfu.

Kolo není podmínka

Podle informací společnosti Korid LK budou cyklobusy jezdit ve zkušebním provozu od 9. června do 1. září na trase Nový Bor Cvikov Krompach a zpět, a to v sobotu v 10,10 hodin a 16,10 hodin; v neděli v 10,10 hodin z Nového Boru (aut.nádraží); zpět z Krompachu pak v sobotu v 11,10 hodin a 16,50 hodin a v neděli v 11,10 hodin.

Nástup a výstup se plánuje na všech pravidelných zastávkách. Přesný jízdní řád se ale zatím ještě připravuje. Cyklobus nebude jen pro cyklisty, svézt se s ním mohou i běžní cestující nebo třeba pěší turisté. „Přeprava jízdního kola není podmínkou. Bude se totiž jednat o standardní autobus s připojeným vlekem o kapacitě k umístění až 30 jízdních kol," informovala novoborská radnice.

Už od května jezdí z Liberce a Jablonce pro zájemce cyklobusy do Jizerských hor.

Cyklobusy do Lužických hor

- budou jezdit od 9. června do 1. září na trase Nový Bor - Cvikov - Krompach a zpět

- časy odjezdů z Nového Boru:

sobota: 10.10 a 16.10 hod.

neděle: 10.10 hod.

- časy odjezdů z Krompachu

sobota: 11.10 a 16.50 hod.

neděle: 11.10 hod.

- půjde o klasické autobusy s vlekem pro 30 kol

Autor: Michael Polák

6.5.2013 VSTUP DO DISKUSE 18
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení