Konkrétně se jedná o linku číslo 218. Lidem vadí, že v souvislosti s novým jízdním řádem platným od letošního ledna přišli o dvě zastávky, a autobus tak zajíždí jen na okraj Dobranova.

„Mnoho starších občanů, malých dětí či maminek s kočárky musí nyní v pohodě, nepohodě, urazit stovky metrů na MHD," upozorňuje Vítězslav Neumann, předseda osadního výboru pro Vlčí důl, Vítkov a Dobranov.

Zástupce osadního výboru chce v příštích týdnech navštívit českolipskou starostku Romanu Žateckou a přednést jí možný návrh, jak situaci řešit. „Autobus dříve odbočoval z hlavní silnice a projížděl okolo bývalého kravína, tam je ale tak rozbitá silnice, že tam autobusy odmítají jezdit. Samozřejmě město to spravit nemůže, protože je silnice majetkem několika soukromých subjektů, ale autobus může jezdit z druhé silnice, projet obcí a otočkou se vrátit," navrhuje Neumann.

Starostka Lípy setkání potvrdila na druhou polovinu dubna. „Zatím jsme nedostali žádné konkrétní návrhy řešení, jistě bychom se jimi zabývali. Bereme osadní výbor velmi vážně, osobně jsem velmi ráda, že se tato občanská iniciativa realizuje," řekla Deníku Žatecká.