Jedná se o akci, kterou pořádají mladí turisté z českolipských turistických oddílů Dakoti a Chippewa. Prodejem čerstvě usmažených topinek vybírají peníze na předem daný účel a pomoci tak vybrané osobě z České Lípy nebo nejbližšího okolí.

„V loňském roce jsme podpořili rodinu dvouleté Terezky v boji s těžkou nemocí. Letošní výtěžek z prodeje topinek půjde na podporu Antonína Poláčka ze Starých Splavů, který trpí dětskou mozkovou obrnou a sekundární epilepsií,“ říká za Tomíky Renata Dvořáková.

Veškeré peníze z prodeje topinek půjdou na rekonstrukci dětského pokoje, který nevyhovuje potřebám dospělého handicapovaného člověka. Antonín je již dospělý 24letý muž a péče o něj je náročná, je třeba přizpůsobit pokoj a pomoci tak rodině, aby lépe zvládali každodenní úkony. Letošní sortiment se rozšíří o bramborové placky s povidly nebo česnekem. Prodej výborných placek bude na novém místě a to v průjezdu u Menclů v Moskevské ulici. „Je to kousek od Vodního hradu hned za velkým parkovištěm na rohu ulic U Synagogy a Moskevské,“ dodává Dvořáková.

Celou akci již tradičně podpořili Jizerské pekárny, které věnují bochníky chleba. „Podporu jsme nalezli i u ředitelky hradu Lipý paní Jiřiny Kučerové a také u manželů Menclových, kteří nám poskytli místo na smažení placek a topinek. Přijďte tedy nasát nejen vánoční náladu, ale také pomoci dobré věci zakoupením vybraných táborových lahůdek, které vám s úsměvem a nadšením sobě vlastním mladí tomíci rádi připraví,“ zve Renata Dvořáková.