Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dokští: Ustupujete lenochům

Doksy – „Auta jsou od toho, aby se s nimi jezdilo,“ reagoval zastupitel Ivo Listoň na petici téměř stovky lidí z Doks. Ti svým podpisem vyjádřili svůj nesouhlas s tím, aby se po letech zákazu opět povolil vjezd osobním automobilům na zdejší náměstí.

13.2.2010 5
SDÍLEJ:

Zničíte náměstí, reagují obyvatelé Doks na plány radnice. Ta chce kvůli zklidnění dopravy opět povolit vjezd automobilů na zdejší náměstí. Foto: Deník/Vít Černý

Pro Evu Zemanovou je však petice známkou toho, že lidé mají zájem o dění ve městě. „Už jsem si myslela, že jsme mrtvé město. Myslím, že za jejich postojem může být špatná informovanost,“ komentovala Eva Zemanová a přišla s návrhem veřejného setkání, na němž by lidé dostali více informací o budoucnosti náměstí.

Radnice v Doksech nechala před dvěma lety vypracovat generel dopravy celého města. V něm odborníci navrhli opětovný vjezd na náměstí a současně s tím i to, aby se některé přilehlé ulice změnily na jednosměrky, a zlepšila se tak doprava v centru města.

Náměstí není pěkné

„Všude se v prospektech chlubíme tím, jaké máme pěkné náměstí a teď ho chcete zprůjezdnit. Zvykli jsme si na to, že je tam pěší zóna, zeleň a klid a to nyní chcete zkazit,“ argumentovala za přítomné občany Růžena Buriancová. S jejím názorem se ale Ivo Listoň neztotožnil: „Náměstí nepovažuji za pěkné, jediný pěkný je mariánský sloup. Chybou bylo, že se náměstí vůbec zavřelo.“

„Zaráží mě, že většina měst dělá obchvaty, aby měla klidné centrum. Před lety jsme náměstí uzavřeli, protože nákladní auta ničila kanalizaci. Teď tam chcete opět auta pustit. Přijde mi to jen jako úlitba pro lenochy,“ podotkl místní obyvatel Josef Bláha.

„Nejsem líný, ale stojím si za tím, že by se náměstí mělo zprovoznit. Všichni parkují v ulicích před náměstím a ty jsou ucpané. Kdyby tam potřebovali jet hasiči, tak neprojedou,“ reagoval Jiří Špalek.

Je to služba

Místostarosta Doks a senátor Karel Kapoun tlumil vášně diskutujících a navrhl, aby se náměstí pro automobily otevřelo na rok, poté se situace vyhodnotila a přijalo konečné rozhodnutí.

„Maximální povolená rychlost tu bude dvacet kilometrů v hodině. Počítáme, že se vytvoří několik parkovacích míst za úplatu. Sazby jsou stanoveny tak, aby parkoviště nebylo zneužíváno k celodennímu stání, ale skutečně sloužilo jako služba méně mobilním obyvatelům,“ připomněl Karel Kapoun.

Sejdou se s lidmi

Se zkušební dobou souhlasil i Martin Jurčík a podotkl, že pokud se náměstí neotevře, zkomplikují se dosavadní kroky, které již město začalo realizovat na základě generelu dopravy.

Vzhledem k tomu se zastupitelé shodli, že berou petici obyvatel Doks na vědomí, nicméně si stojí na svém původním rozhodnutí otevřít náměstí pro automobilovou dopravu. Zároveň se do konce března uskuteční schůzka s občany, aby se mohli seznámit se strategií města ohledně dopravy na náměstí.

Autor: Radmila Pokorná

13.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Policie. Ilustrační foto.

Případ uniklého formaldehydu řeší policie

Marek Pieter (SLK)

Euro není otázka, jestli ano nebo ne, ale kdy, řekl Marek Pieter

Naši prvňáci ze ZŠ K. H. Máchy Doksy

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Českolipska.

ANKETA: Měla by být prostituce legalizována?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Česká Lípa – První dva vozy opustily továrnu v těchto dnech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení