VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lenoxa obrátila, teplá voda z kohoutků lidem teče

Doksy - Pomohl Energetický regulační úřad. Nařídil dodavateli tepla zabezpečit dodávky obyvatelům doskského sídliště.

12.6.2009 1
SDÍLEJ:

Obyvatelé dokského sídliště o teplou vodu nepřišli.Foto: Deník/Petra Hámová

Teplá voda v domácnostech na sídlišti Pražská v Doksech nepřestala téct. Obyvatelé mohou slavit dílčí vítězství, kterého se jim podařilo dosáhnout za pomoci Energetického regulačního úřadu v Jihlavě doslova na poslední chvíli.

Společenství bytových jednotek se dostalo do sporu s provozovatelem kotelny ohledně horentní výše záloh na teplo ve výši 905 Kč/GJ. Dokští odmítli uzavřít smlouvu a liberecká Lenoxa jim vyhrožovala, že odpojí teplou vodu. Za pět minut dvanáct přišlo oběma stranám nařízení ERÚ, které jednoznačně stojí na straně dokských odběratelů tepla. „Lenoxa je povinna dále zabezpečit dodávky tepla a teplé vody,“ píše se v dopise.

Úřad nařídil snížit cenu tepla

Vyjádření kontrolního úřadu obsahuje další podstatné nařízení pro provozovatele kotelny. Ten musí snížit cenu za dodané teplo. „Společnost je povinna uzavřít smlouvu s odběrateli za cenu loňských výpočtů, která je 727 Kč/GJ,“ sděluje úřad.

„Navrhovaná cena je rozumná. Po poradě s ostatními předsedy společenství vlastníků rozhodneme, zda na ni přistoupíme,“ neskrývá radost nad dobrou zprávou Václav Erben, místopředseda jednoho ze společenství vlastníků bytových jednotek.

Dodavatel zatím nereagoval

Deník kontaktoval ředitele Lenoxy Jana Podolského s otázkou, jaký je jeho názor na postup energetického regulačního úřadu. „Žádné rozhodnutí nám zatím nebylo doručeno, proto na něj nemůžeme reagovat. Pouze pracujeme jako každý den ke spokojenosti našich odběratelů tepelné energie,“ odpověděla Světlana Kollertová za libereckou společnost Lenoxa.

Dokští nehodlají usnout na vavřínech a uvědomují si, že je čekají další vyjednávání. „Jsme ochotni dále s provozovatelem kotelny jednat a dát do pořádku účtované ceny za minulá období,“ připouští Václav Erben. Zástupci deseti společenství bytových jednotek se chtějí zároveň spojit s městem, které má samo uzavřenou smlouvu s Lenoxou na dodávky tepla do objektu radnice.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY NAJDETE V PRAVÉM SLOUPKU

„Rádi bychom dosáhli toho, abychom v dalších fázích postupovali vůči Lenoxe společně a nenechali celou záležitost po jednom vítězství spát,“ vysvětluje místopředseda Erben.

První krok ke společné spolupráci již učinili. Předali veškerou korespondenci mezi nimi a Lenoxou starostovi Doks Zdeňkovi Krenickému, který ji postoupil právníkovi zajišťujícímu služby pro město. „Doufáme a věříme, že nás v tom město nenechá a pomůže nám do samého konce,“ přeje si Václav Erben.

Autor: Radmila Pokorná

12.6.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Kvůli nakloněnému kmenu vánoční jedle na Mírovém náměstí se vedení radnice rozhodlo o odstranění stromu kvůli bezpečnosti. Ráno zde začínají Vánoční trhy.
4

Poryv větru naklonil v Jablonci jedli. Hrozilo, že se vánoční strom zřítí

Osobně vyzvednout nový exponát přijela do českolipského Fehreru starostka Nového Oldřichova Marcela Novotná.
4

Němce nadchlo muzeum. Nyní mu darovali starou stříkačku

Příběh nemocné Terezky vyvolal velkou vlnu solidarity

Česká Lípa – Dobročinná akce na pomoc nemocné dívence z Chlumu, vynesla 30 000 korun. Pomůže i Večer plný dárků, který na pátek chystá florbalový klub.

Policisté počtvrté vybrali nejlepšího okrskáře Libereckého kraje

Liberecký kraj – Zvítězil Jan Horáček z Příšovic.

Jan Rázl z Nového Boru se stal mistrem ČR ve čtyřhře

Liberec, Nový Bor - Tři medaile získal novoborský sportovec Jan Rázl, který hájí barvy Badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci na mistrovství České republiky jednotlivců kategorie do 13 let, jehož se v Harcově zúčastnilo celkem 88 žáků a žákyň.

Mladí olympionici oblečou kolekci za půl milionu

Liberecký kraj – 94 mladých sportovců bude kraj reprezentovat na dětské zimní olympiádě, která začíná na konci ledna v Pardubickém kraji.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT