O hlavní náměstí v Doksech u Máchova jezera se dál budou muset dělit chodci a cyklisté také s řidiči automobilů, kteří tudy projíždějí nebo tu parkují. Na požadavky petice, která chtěla s výjimkou dopravní obsluhy zakázat autům vjezd na hlavní náměstí, totiž dokští zastupitelé nepřistoupili. Bez dlouhého projednávání je na svém jednání ve čtvrtek téměř jednomyslně zamítli.Generel má logiku

Petici v Doksech vyvolalo místní Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst. „Spouštěcím momentem pro petici byla nehoda, při které auto na náměstí přejelo malému chlapci nohu," řekl pro Deník Jiří Rutter, jeden z organizátorů petice. „Přes náměstí chodí do školy spoustu dětí a všechno děti, auta, cyklisté se tam plete na jednom místě."

Problematika vjezdu na náměstí nevyvolala v zastupitelstvu žádnou rozsáhlou diskusi, zastupitelé měli jasno. „Zprůjezdnit náměstí pro auta nám doporučil dopravní generel, který měl svou logiku. Navíc se na náměstí proinvestovaly kvůli parkování aut finanční prostředky, které jsou už nevratné," shrnul hlavní argumenty zastupitel Vlastimil Tuťálek (ČSSD).

Proti tomu, aby auta nadále mohla na hlavní náměstí, tak nakonec hlasoval pouze jeden zastupitel Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst, které petici vyvolalo. Jeden další zastupitel se zdržel, ostatní zvedli ruku pro zachování současného stavu. Auta na náměstí v Doksech zůstanou.