Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do projektu chtějí zapojit všechny domovy v kraji

ČESKOLIPSKO - Progam má připravit mladé lidi z dětských domovů na samostatný život

27.11.2007
SDÍLEJ:

Na den otevřených dveří do dětského domova v Dubé – Deštné se přijeli podívat i někdejší chovanci, kteří již mají své vlastní rodinyFoto: Deník/Lenka Jarolímková

Pokračování by v blízké době mohl mít projekt pro děti z českolipských dětských domovů, který je během uplynulého roku připravoval na život bez vychovatelů. Realizace projektu, do kterého se loni a letos zapojilo téměř sedmdesát dětí, však závisí na zisku finanční podpory, pravděpodobně opět z evropských fondů.
„Zatím se jedná spíše o úvahu, neboť musíme počkat na vhodné grantové výzvy, do kterých by náš záměr šel zařadit,“ říká Vlastimil Faltýnek, ředitel Dětského domova v Jablonném v Podještědí, který byl koordinátorem nedávno skončeného projektu. Čtrnáctiměsíční série pobytů s terapeuty, besed a výuky práce na počítačích, se u zúčastněných mladých lidí z dětských domovů velmi osvědčila. „Chtěli bychom proto nový program rozšířit pro všechny domovy v Libereckém kraji,“ podotýká Vlastimil Faltýnek.
Kromě Jablonného, České Lípy, Dubé–Deštné a Frýdlantu, by se tak mohli lépe připravovat na budoucí samostatný život i děti z domovů v Krompachu, Semilech, Jablonci nad Nisou a Hamru na Jezeře. „Počet dětí, přesná náplň projekt i jeho rozsah je ale závislé právě na financích, které se nám podaří získat,“ dodává Vlastimil Faltýnek.
Na účastníky však v každém případě čekají hromadné týdenní a víkendové pobyty, na kterých budou probíhat například sezení s psychoterapeuty, nácviky pracovních pohovorů, nácvik zvládání stresových situací nebo besedy o závislostech na drogách. Novinkou by měla být i práce s vychovateli.
Projekt by se mohl rozběhnout již na jaře příštího roku. „Předpokládá se podání projektové žádosti do Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Opět se bude jednat o neinvestiční projekt se spolufinancováním z Evropského sociálního fondu,“ uvádí Lucie Filipovská z Agentury regionálního rozvoje, která se na zmíněném posledním projektu podílela.

Další zprávy z regionu najdete zde

27.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení