Zapojte se do ON-LINE ROZHOVORU. Zeptejte se nejznámějšího českého hledače štěchovického pokladu Josefa Mužíka na to, co Vás zajímá.

ON-LINE ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Odpovídat bude Josef Mužík v pondělí 8.října od tří do pěti hodin odpoledne.

Město zatím nebude prodávat dva domy v historické části na Jeřábkově náměstí. Zastupitelé prodej domů čp. 456 a 458 odložili do doby než bude dokončena stavba nového divadla.
Odvolávají se na možnost narušení statiky objektů, které se nacházejí v blízkosti stavby.
V jednom z domů je malá prodejna potravin, ve druhém sídlí pravoslavné církev a také prodejna květin.
„V době, kdy se schvaloval záměr prodeje, jsem mluvil s lidmi z nedalekého sídliště. Obávají se, že nový majitel zruší prodejnu potravin, kam to mají blízko,“ upozornil zastupitel Miroslav Hudec.
Připomněl osud podobných obchodů, například z bývalé prodejny potravin v ulici Roháče z Dubé je hospoda, nedaleko v Mariánské ulici zase vznikl bar.
„Tato prodejna je hlavně pro starší lidi, kteří se těžko dostávají jinam, místem, kde mohou nakoupit běžné denní potraviny, aniž by museli chodit daleko,“ argumentoval Miroslav Hudec.
Zatím tedy město historické domy v centru prodávat nebude. Jak se uvádí v důvodové zprávě, obvyklá cena objektu čp. 456 jsou čtyři miliony, u domu čp. 458 pak dva miliony korun.
V tomto objektu má pravoslavná církev v nájmu nebytové prostory jako náhradu za uvolněné prostory ve vodním hradu. Podle smlouvy je může využívat do r. 2110. Církev požádala o bezúplatný převod.
„Ten ale zákon nedovoluje,“ uvedla před časem starostka Hana Moudrá.
Prodej obou domů se tedy odkládá. Dopady stavby nového divadla zatím nedokáže nikdo odhadnout. Jak řekl v březnu letošního roku místostarosta Jan Stejskal: „Prodej je otázka nabídky a poptávky. Je možné, že domy prodáme formou veřejné dražby.“

Další zprávy z regionu najdete zde