Dopravní řešení u Intersparu už více než rok zůstává stejné. Denně tu chodci ze sousedních sídlišť Špičák a Lada chodí po nebezpečné komunikaci I/9.
Situaci ukazují snímky, které jsme pořídili v loňském roce. Od té doby se pranic nezměnilo.
Město Česká Lípa začne ještě letos budovat propojení ulic Šluknovská – Sluneční, které naváže na tzv. městský okruh. „Jeho součástí bude také chodník pro pěší ze sídliště Špičák,“ uvedl místostarosta Jan Stejskal. Stavební práce začnou letos přeložením kanalizace, pokud to dovolí počasí.
„V letošním roce je schválená investice 17 milionů na Šluknovskou ulici a s podobnou částkou budeme počítat na příští rok na dokončení Sluneční,“ vysvětlil Jan Stejskal.
Také obyvatelé Lad by měli mít lepší přístup do obchodních center. Na světelné křižovatce už přechod pro chodce je, ale přibude k němu i přístupový chodník.
Kromě toho v souvislosti s výstavbou obchodní zóny přibude u autosalonu další přechod, který ale zaplatí investor obchodního centra pod Intersparem.
Promění se i kruhový objezd. „Majitel kruhové křižovatky slíbil natřít betonové tvárnice výstražnými barvami a zároveň tam budeme instalovat světelné zařízení,“ popsal místostarosta.
Na otázku, zda provizorní kruhový objezd z hlavního tahu na Nový Bor zmizí, odpověděl, že policisté v žádném případě zrušení objezdu nedoporučují.
„Navrhujeme také další opatření. Chceme zamezit parkování kamionů na pravé straně před kruhovým objezdem směrem na Nový Bor. Bude tam vodorovné dopravní značení zakazující vjezd automobilům,“ doplnil Jan Stejskal.

Další zprávy z regionu najdete zde