Město Česká Lípa převzalo areál hřiště od Centra služeb pro silniční dopravu v roce 2006. Postupně učebna i kanceláře získaly nové vybavení. Liberecký kraj v roce 2011 daroval pc s interaktivní tabulí potřebnou k výuce. Rovněž byla zakoupena nová kola, koloběžky, odrážedla, helmy, čtyřkolky, šlapací retro autíčka i potřebné náhradní díly ke kolům.

Dopravní hřiště je dnes využíváno především základními školami v takové míře, že jeho kapacita je zcela naplněna. Dochází či dojíždí sem přes 40 základních škol z celého okresu.

„Jedná se hlavně o všechny čtvrté třídy z těchto škol, které mají dopravní výchovu povinnou,“ říká Eva Sadílková, která má u městské policie na starosti výuku a prevenci.

„Paní Sadílková a je výtečnou a neúnavnou duší celého areálu, společně se svými spolupracovníky tady odvádí skvělou práci a já jsem moc ráda, že se hřiště dožilo takového věku, a navíc vypadá velice hezky. Chci poděkovat všem, kteří učí děti, jak se mají v dopravním provozu chovat a tím ochraňují jejich zdraví a životy,“ uvedla při „narozeninové“ slavnosti dopravního hřiště starostka Romana Žatecká.

Českolipské dopravní hřiště je dlouhodobě hodnoceno jako jednou vůbec z nejlepších v celém Libereckém kraji.