Čekat u semaforů a projíždět jedním jízdním pruhem budou motoristé na Práchni až do letošního podzimu. Tak dlouho potrvá rekonstrukce místního průtahu, kterou zde od března provádí Ředitelství silnic a dálnic Liberec.
Podle náměstka pro výstavbu Jana Stacha z Ředitelství silnic a dálnic Liberec by mohly práce a s nimi spojená dopravní omezení skončit dříve, než bylo původně plánováno. „Termín dodání stavby je do konce října, ale předpokládáme, že hotovo by mohlo být o měsíc dříve,“ uvedl.
Chodník jako bezpečná cesta
Osmisetmetrový úsek silnice prochází kompletní obnovou, po pravé straně směrem od Nového Boru navíc v uplynulých měsících probíhaly práce na vybudování nového chodníku. „Dokončeno je odvodnění vozovky. Na některých místech dochází v těchto dnech k rozšíření komunikace a následovat bude kompletní rekonstrukce jejího povrchu,“ řekl nám dále Jan Stach.

Výstavba chodníku, který navazuje na parkoviště pod Panskou skálou a vede přes celou Prácheň, by měla skončit ještě dříve. „Práce na budování chodníku finišují, kolaudace by měla proběhnout na začátku července,“ sdělil nám Libor Šimeček z investičního oddělení MěÚ v Kamenickém Šenově. Chodník je součástí projektu výstavby parkoviště u Panské skály, které zde vzniklo loni. Lidé po chodníku u frekventové komunikace bezpečně dojdou až na vyhlídku a další místa.