Ne každý může odložit svého zvířecího mazlíčka k příbuzným či známým, a proto se nabízí možnost umístit zvíře do hotelu. Ty jsou v současné době často na velmi vysoké úrovni a dá se říct, že kromě pánů tam vašemu mazlíčkovi nic chybět ani nemůže.

Zajímavé je, že většinou než pro zvíře, bývá odloučení těžší pro samotného majitele. „Naši fenku bych do hotelu sice dala, ale nejdřív bych tam s ní párkrát zajela, aby si pomalu zvykala na tamější prostředí. Musím ale říct, že bych to snášela dost těžko nejen já, ale i pes,“ řekla Marcela Dytrichová z Českolipska.
Na Českolipsku můžete využít rovnou tří hotelů, které jsou ovšem určené především pro psy, výjimečně pro kočky.

Rezervujte včas

Pokud se rozhodnete využít služeb některého ze psích hotelů, rezervujte si místo opravdu co nejdříve.

Například v psím hotelu v Horní Libchavě mají na léto už obsazeno. Jinde mají ještě pár míst volných – ta se ovšem rychle plní. „Některá místa ještě jsou, ale začíná se to opravdu rychle plnit. Je dobré rezervovat si místo včas,“ vysvětlila Kateřina Fridrichová, majitelka hotelu Amazonka, který se nachází v obci Okna a dále dodala, že někdy se místa ještě narychlo uvolní, takže zkusit štěstí se rozhodně vyplatí.

Daniela Severová, majitelka psího hotelu v Brništi, uvádí, že většinou lidé pejsky odkládají do hotelu zhruba na čtrnáct dní. Někdy se ale i stává, že i na dobu celých letních prázdnin.

Podmínek pro umístění domácích mazlíčků v hotelu není mnoho. Tou nejdůležitější je platný očkovací průkaz se všemi základními očkováními.
„Kromě toho je rovněž dobré dát s sebou pejskům něco z domova nebo něco od pána, který ho pejskovi může připomenout,“ uvedla Daniela Severová z Brniště.

Nabízí nadstandard

Strachovat se, jestli pes či kočka nehladoví, není rozhodně na místě. Všude máte možnost, buď si dovézt vlastní krmivo, nebo se přímo na místě dohodnout, čím vaše zvíře budou po celou dobu pobytu krmit.

Například v Brništi mají výběr až ze 40 druhů granulí, nebo vašemu pejskovi naservírují maso s rýží či těstovinami. Některé nadstandardní služby, které psí hotely nabízejí, berou dech. Venčení několikrát za den, vlastní výběh nebo možnost koupání, to je jen obyčejný základ. Zařízení nabízí daleko zajímavější vymoženosti.

Tak například v Brništi je pejskům krásně jak v zimě díky vytápěné podlaze, tak i v létě díky klimatizaci. Ovšem ne každý majitel takový luxus pejskům dopřává. „Klimatizaci většinou chtějí spíš třeba pro takové buldočky, kteří nemají rádi teplo. Jinak vytápěná podlaha je velmi oblíbená, nechtějí ji akorát majitelé, kteří mají psy celoročně venku. Těm by to mohlo i zdravotně uškodit,“ vysvětlila Daniela Severová z Brniště.

Myslí i na kočky

Pro vaši kočku je naopak připraven naprosto samostatný výběh s malým zázemím, kde má k dispozici různá škrabadla, vlastní záchod a třeba i strom, přičemž samozřejmostí je naprosté oddělení od části, kde se nacházejí psi. Na Českolipsku umístíte kočku pouze do hotelu v Brništi, jinde se zaměřují jen na psy.

Cenově se hotely pohybují od sto třiceti do sto osmdesáti korun za den v závislosti na tom, zda máte, či nemáte vlastní stravu. Například v hotelu Amazonka dokonce nabízejí slevu celých třicet procent při pobytu nad tři týdny nebo pokud do hotelu umístíte pejsků více. Naopak v Brništi do základní ceny zahrnují i pojištění a v případě potřeby možnost okamžitého ošetření veterinářem.

Adéla Vachtová