Návštěvníci se navíc budou 11. srpna bavit na náměstí Míru, kam se naplánovaný program musí přesunout z dostihového areálu.

Nenechavci totiž rozkradli podstatnou část tribuny, z ní odnesli na 1,5 tuny oceli a zbývající část tribuny značně poškodili. Kromě toho, že soukromému majiteli dostihového areálu způsobili škodu za 200 tisíc korun, rovněž významně narušili statiku tribun.

„Rozsah škod je tak velký, že nelze časově a ani finančně zvládnout opravy do poloviny srpna, kdy se konají Dny Mimoně," vysvětlil starosta Mimoně František Kaiser.

Ten věří, že se za rok oslavy vrátí zpět. „Chceme pomoci s odstraněním škod, abychom zachovali tradici dostihového sportu ve městě," dodal František Kaiser.

Dny města Mimoně začnou 11. srpna na náměstí 1. máje v 10 hodin. Připraveny budeou soutěže pro děti, atrakce, stánky nebo ukázky činnosti klubu Agility Mimoň. Bohatý bude také kulturní program – vystoupí Vávrovanka z Podřipska, Uršula Kluková, Zora Jandová, Dalibor Janda Revival, liberecká skupina Těla a hlavním hostem oslav bude Michal Hrůza a jeho kapela Hrůzy.

Po celý víkend budou mít zájemci navíc volný vstup do Městského muzea a areálu Božího hrobu, kde budou rovněž probíhat koncerty dobové hudbu. Na koupališti bude večer k vidění hasičská fontána a také ohňostroj.