Konkurence přitom nebyla nízká. Do soutěže se letos přihlásilo celkem 78 produktů. Hodnotilo se už po 14. a na pečeť s embléme kraje si už zvykli jak návštěvníci farmářských trhů, tak i zákazníci obchůdků s kvalitními regionálními potravinami. Ocenění vnímám především jako poděkování lidem, kteří ty výrobky vymysleli a většinou se o ně v těch malých firmách i sami starají," ocenil hejtman kraje, Martin Půta. Podle radního pro zemědělství, Jiřího Löffelmanna, je hlavním cílem podpora lokálních zemědělců a producentů potravin, stejně jako snaha upozornit na kvalitu z místních zdrojů.

„Myslím, že lidé se čím dál častěji se nedívají jen na cenu, ale na to, co jedí a regionální výrobci mají velkou šanci právě tuto skupinu oslovit,“ dodal hejtman.

Kromě potravin od čerstvých držitelů cen, lidé nakupovali a ochutnávali výrobky, které už ocenění získaly v minulosti a své zákazníky si už našly. Třeba jako "dobroty od tetičky" z Podještědí od Jany Šrýtrové, která na dožínkách nabízela marmeládové lahůdky jako višně v čokoládě nebo švestky s pepřem. Plno bylo i kolem stánku Jizerských pekáren, které jsou mezi držiteli ocenění naprostým rekordmanem. Od roku 2004, kdy se ocenění udělují, ho získaly už po šesté. Velkého úspěchu dosáhl i letos také držitel ocenění z roku 2013, společnost Kitl, který si odnesl dokonce dvě hlavní ceny - třetí místo za biosirup proti rýmě a hlavní cenu za malinový sirup s dužninou.

Oceněné potraviny

1. místo
Kitl syrob malinový s dužninou

2. místo
Med květový pastový Václava Dobrovolného

3. místo
Kitl Smrkáček bio

další ocenění:
Krůtí hamburger Prominent /Brniště/
Albrecht 13° Kristián /Zámecký pivovar Frýdlant/
Žitný chléb /Jizerské pekárny/
Jeřmanický smetanový zákys /Farma K.E.K. Jeřmanice/
Růžodolský medovník /Cukrářství a pekařství Růžodol/
Broskvový džem s mátou /Marmelády z Ráje Jana Kakose/