Investor zrekonstruuje části úseků všech hlavních tras z České Lípy. Na podzim projde rekonstrukcí jako první úsek ve směru na Děčín. Cesta bude uzavřena od 4. do 24. listopadu letošního roku. Na úseku bude fungovat autobusová doprava. Tratě ve směru na Liberec a Bakov nad Jizerou opraví SŽDC postupně od dubna do května příštího roku.

Jak již Deník informoval, pokračují práce na samotném českolipském nádraží. Zásadní demolice jsou již hotové a stavaři provedou již jen dílčí demolice technických zařízení a přístaveb stávající budovy nádraží.

Původní historickou budovu České Dráhy využijí jako technické zázemí. „Proběhne rekonstrukce přízemí, kde budou umístěny technologie SŽDC dispečerská stanoviště, dieselagregát, rozvodna nízkého napětí, místnost sdělovacího zařízení, zabezpečovací zařízení a baterie. Stávající dispozice v druhém podlaží nejsou stavebními úpravami měněny," sdělil Českolipskému deníku Marek Illiaš, tiskový mluvčí SŽDC. Ten navíc dodává, že všechny práce pokračují podle schváleného harmonogramu a jejich kompletní dokončení je naplánováno na 31. května 2017.