Do veřejné dražby půjde v dohledné době první byt ve vlastnictví města Nový Bor.
Dražbu třípokojového bytu, který před časem vrátil městu bývalý starosta Radek Nastič, zastupitelé schválili podle slov starostky města Stanislavy Silné zejména proto, aby byl prodej zcela transparentní kdokoliv na dražbu přijde, uvidí a uslyší, kdo o byt 2. kategorie usiluje, co za něj nabízí a jak prodej probíhá.
„Zastupitelé schválili vyvolávací cenu tohoto bytu na 300 tisíc korun. Zájemce o byt musí složit jistinu ve výši 20 tisíc a minimální příhoz bude 5 tisíc korun,“ sdělila podrobnosti starostka. Za zmínku stojí také fakt, že původně chtěli městští úředníci prodat byt bez dražby za cenu téměř půl milionu, což je jeho odhadní cena. Cenu na odkoupení bytu pro bývalého starostu však spočítali úředníci v letošním únoru na 268 tisíc.
„Až doposud jsme městské byty prodávali obálkovou metodou, ale je docela možné, že v závěrečné fázi privatizace bytového fondu přistoupíme k dražbám,“ nevylučuje starostka Nového Boru Stanislava Silná.
„Dražbami předejdeme spekulacím o nepřehledných prodejích a navíc si myslím, že přinesou do městské pokladny víc peněz než prodeje obálkovou metodou,“ předpokládá starostka.

Další zprávy z regionu najdete zde