První dražba městského bytu v Novém Boru se blíží. Doposud město prodávalo byty pouze obálkovou metodou.
Byt, který nyní dávají zastupitelé do dražby je ale pozůstatkem po bývalém starostovi Radku Nastičovi, který byt od města získal do pronájmu. Už tato skutečnost nasvědčuje tomu, že s přidělováním bytů v Novém Boru nebylo v minulosti vše tak jak má být.
Přidělování bytů má totiž jasná pravidla a při výběru vhodného kandidáta hraje velkou roli jeho současná situace a potřebnost. Radek Nastič se tak zřejmě stal nejpotřebnějším občanem města a byt od něj získal. Ještě během svého působení na radnici chtěl byt odkoupit, a to za cenu, kterou úřad vypočítal na 268 tisíc. Po známé úplatkářské aféře však z plánovaného prodeje sešlo a byt byl městu vrácen.
Aby předešlo dalšímu skandálu okolo této nemovitosti, vyhlásilo město dražbu.
„V nejbližších dnech vypíše náš odbor poptávku na dražebníka a až s ním podepíšeme smlouvu, dražebník stanoví termín dražby,“ popisuje další kroky Blanka Fialová, vedoucí odboru správy majetku Městského úřadu v Novém Boru.
„Zastupitelé schválili vyvolávací cenu tohoto bytu na 300 tisíc korun. Zájemce o byt musí složit jistinu ve výši 20 tisíc a minimální příhoz bude 5 tisíc korun,“ přidává další podrobnost.
„Dražbami předejdeme spekulacím o nepřehledných prodejích a navíc si myslím, že přinesou do městské pokladny víc peněz než prodeje obálkovou metodou,“ předpokládá starostka Stanislava Silná.
Jaká je tedy skutečná tržní cena bytu, který si měl bývalý starosta Radek Nastič koupit za necelých třista tisíc se všichni dozví při transparentní dražbě, která proběhne v brzké době.

Další zprávy z regionu najdete zde