Větší komfort i bezpečí budou mít obyvatelé města Dubá díky další výstavbě bezbariérových částí chodníků.

Rekonstrukce právě v těchto dnech probíhá v ulicích Nedamovská, Požárníků a Českolipská.

V ulici Nedamovská město navázalo na chodník vystavěný v roce 2013, který začíná u vjezdu do mateřské školy a pokračuje až k autokempu Dubá-Nedamov.

Nový chodník už vede také od úřadu směrem k bistru

Pokračovat bude podél bytových domů do ulice Požárníků a pak do Českolipské. Převážná část trasy bezbariérového chodníku byla téměř dokončená už koncem července.

Lidé už například plně využívají nový chodník od mateřské školy ke křižovatce s Luční.

„Hotový je také úsek od bytových domů v Nedamovské směrem do ulice Požárníků, a položeno je dláždění také na zcela nově vybudovaném úseku chodníku vedoucího z ulice Požárníků od zadního traktu městského úřadu do Českolipské až k bistru u hlavní silnice I/9," popsala starostka města Dubá Zdeňka Šepsová.

V nejbližší době podle ní dojde na pokládku dlažby chodníku v parčíku kolem kostela. Na zbývající části trasy v ulici Požárníků, kde už byl odstraněn původní rozbitý asfaltový povrch, dojde kromě pokládky nového chodníku a jeho částečnému rozšíření v několika místech také k posunutí některých stožárů veřejného osvětlení.

„Musím říci, že jsem s postupem prací zaměstnanců dodavatelské firmy velice spokojená, práce jim jde od ruky a vedení firmy s námi v rámci kontrolních dnů konzultuje i sebemenší maličkosti," podotkla starostka Dubé.

Další úseky chce Dubá realizovat v příštím roce

Ve výstavbě bezbariérových chodníků chce radnice pokračovat i v příštím roce. Na řadu tentokrát přijde výstavba chodníku v 691 metrů dlouhém úseku Dubá Českolipská.

Chodník vyroste podél silnice I/9 v oblasti mezi centrem města. Začínat bude přibližně v místě křížení Českolipské ulice s ulicemi Sadová, Malá Strana a Školní, pokračovat bude směrem na Českou Lípu až k místu, kde se Českolipská kříží s ulicí Za Hřištěm.

Obě investiční akce městu pomohla zaplatit více než devíti milionová dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.