Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Dubice nedá letos město ani korunu

Česká Lípa - Voda v dubickém koupališti je tak špatná, že to nemá smysl. Oproti tomu v Zákupech proti sinicím bojovat budou.

5.5.2008
SDÍLEJ:

Koupaliště v DubiciFoto: Deník/Jindra Hladík

S bezpečným koupáním v městském koupališti v Dubici nemohou počítat obyvatelé České Lípy ani v letošním roce. Stav vody v koupališti je tak vážný, že se město po předchozích nezdarech rozhodlo neinvestovat do zlepšení situace ani jedinou korunu ze svého.
„Město Česká Lípa již v letošním roce nebude vynakládat finanční prostředky na chemické ošetření vody proti sinicím. V minulých letech se o tento způsob zkvalitnění vody pokusilo, bohužel stav vody v místním koupališti je natolik vážný, že tento způsob bohužel nepomohl,“ sdělila mluvčí českolipské radnice Kateřina Amrichová.
Jediné, co přichází v úvahu pro záchranu koupaliště, je jeho odbahnění, ale ani na to město nechce vydat žádné peníze ze svého rozpočtu. „Na tuto akci se město pokusí získat státní dotaci,“ říká mluvčí radnice.
Místo o záchraně přírodního koupaliště tedy hovoří na radnici spíše o vybudování zcela nového venkovního betonového bazénu, který sice bude v areálu současného koupaliště, ale vodou z místních rybníků napájené nebude. „V současné době se tento záměr projekčně připravuje. V letošním roce by pak mělo následovat vydání stavebního povolení a rovněž by měla proběhnout soutěž na dodavatele prací. Samotná realizace by pak mohla započít v příštím roce,“ upřesňuje Kateřina Amrichová.

Kdo bude chtít přečkat horké letní dny na některé z pláží poblíž České Lípy a nebude toužit po přítomnosti nebezpečných sinic ve vodě, bude se muset vydat na některé jiné koupaliště, například do Nového Boru, Doks nebo do Zákup, kde koupaliště po několika letech bude opět provozovat sama radnice a jeho záchranu si určila jako jeden z prioritních úkolů letošní sezóny.
„Naši hospodáři budou dbát na četné rady odborníků, kteří jim radili jak postupovat, aby se letos sinice ve vodě neobjevily. Věřím, že se jim to podaří, a že koupání u nás bude letos bezpečné,“ říká zákupská starostka Miloslava Hudaková.
„Děláme vše proto, aby byla nejen čistá voda, ale aby bylo příjemné i prostředí koupaliště. Opravujeme co se dá, podařilo se nám najít nájemce restaurace i prodejního stánku a máme již obsazené na celou sezonu i všechny rekreační chatky v areálu koupaliště. Stanovili jsme velmi nízké vstupné a zdarma bude i tobogán. Věřím, že se letošní sezona vydaří a že na koupaliště přilákáme nejen místí, ale vrátí se sem i mnoho turistů,“ dodává starostka.

Autor: Petr Jeník

5.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení