Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dubská škola byla porotě sympatická

Dubá - Do finále celonárodní soutěže Nejlepší česká škola postoupila Ekoškola Dubá.

15.1.2012
SDÍLEJ:

Diplom pro Ekoškolu Dubá.Foto: archiv školy

Přestože v krajském kole skončila na třetím místě, do finále ji posunul zisk ceny za sympatie. Odborná porota ocenila atmosféru a pozitivní obraz školy. „Pro všechny zaměstnance i žáky je to prestižní ocenění a jsem na ně právem hrdi,“ říká učitelka ZŠ Dubá Jana Mašková.

Do soutěže se přihlásilo přes 152 škol z celé republiky, do šestnácti krajských kol jich pak porota vybrala osmačtyřicet. O vítězích regionálních klání rozhodovala kromě poroty i široká veřejnost prostřednictvím internetového hlasování. Dalších osm finalistů vybrala porota udělením cen za sympatie a profesionalitu. Českolipsko tak bude mít ve finále dva zástupce, vítěze krajského kola ZŠ a MŠ Klíč Česká Lípa a držitele ceny sympatie ZŠ Dubá.

Ve své prezentaci v soutěži se dubská škola představila se jako škola se zaměřením na environmentální vzdělávání, ochranu přírody a ekologii. „Jsme jedna ze dvou škol v regionu, která nosí titul Ekoškola. Letos v červnu jej budeme obhajovat a pokud se to podaří, budeme jej moci používat dalších pět let. Tématu environmentální výchovy podléhá spousta školních aktivit, od třídění odpadů po sledování a snahu o snížení spotřeby energií až po zdravou výživu. Snažíme se, aby děti nedostaly v kantýně ke svačině nic, co neodpovídá zdravé výživě. To samé platí o školní kuchyni,“ uvedla ředitelka školy Jindřiška Skalická.

Učitelky na prvním stupni prošly vzděláváním zaměřeným na nadané děti. V Dubé se věnují také dětem s handicapem. „V současné době k nám chodí tři nevidomé děti, dvě jsou na prvním stupni a jeden chlapec v šesté třídě. Mají k dispozici asistentku, která jim pomáhá, aby se mohly učit s ostatními dětmi. Zapojily jsme se také do programu Rozumíme penězům,“ dodala ředitelka.

15.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení