Ve městě chmele a piva se minulý týden o zlatavém moku dozvěděli vše, co je zajímalo. Zájezd zorganizovala komise pro občanské záležitosti; byl to další z celodenních výletů, které město pro své obyvatele pořádá.

„Město vlastní ojedinělou technickou památku, kterou je sušárna chmele, tak jsme se rozhodli, že našim seniorům zprostředkujeme návštěvu Žatce, kde se o chmelu a pivu jako takovém dozvědí ještě mnohem více," uvedla Danuše Červená z komise pro občanské záležitosti.

První zastávkou dubských seniorů byl Chrám chmele a piva, navštívili rovněž Chmelařské muzeum Žatec. „Připravena pro nás byla prohlídka a také program vhodný pro návštěvníky všech věkových kategorií. Chmelařské muzeum je součástí areálu Chrámu chmele a piva. Shlédli jsme zde největší expozici svého druhu na světě rozprostřenou na 4 tisících metrech čtverečních," říká Červená.

Protože si dubští senioři výlet, během kterého viděli například i žateckou klášterní zahradu, pochvalovali, radnice pro ně připraví další. „O podobné výlety je mezi našimi seniory velký zájem. V letošním roce pro ně chystáme ještě jeden výlet, a to v září," zakončila Červená.