Ten je náš. Přesně to si od úterý může říct dvacítka lidí z Nového Boru. Ti si letos v rámci 2. ročníku akce Vysaď si svůj strom koupili od novoborské radnice stromky a u základní školy U Lesa je společně vysadili.

Na akci, kterou připravil novoborský odbor životního prostředí, se přihlásili jednotlivci, ale také rodiny, skupiny přátel či podnikatelé. Zapojila se i samotná Základní škola U Lesa a také Domov pro osoby se zdravotním z Mařenic. Právě několik jeho klientek se pak, i přes svá zdravotní omezení, dorazilo  na vysazování stromků a keřů osobně podívat.

Z akce, díky níž se lidé scházejí nad dobrou věcí, by se měla stát novoborská tradice. „Nový Bor byl nazýván nejen městem skla, ale i zahrad. Jsem proto velmi rád, že se taková akce ve městě koná a přispívá ke zlepšení jeho vzhledu. Je také potěšující vidět, že místní lidé mají zájem na tom, aby jejich město bylo upravené," pronesl v úvodu slavnostní výsadby stromků a keřů novoborský starosta Jaromír Dvořák.

Na jeho slova navázala  Jitka Kopčáková, vedoucí OŽP, která potvrdila, že se již nyní plánuje třetí ročník této akce. „Chtěli bychom z vysazování stromů přímo občany města udělat tradici, jež bude s Novým Borem pevně spjata."

Vysazování stromků a keřů zpříjemnily písničkami i děti z Mateřské školy Srdíčko.