Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dvě „oka“ dohlédnou na vandaly v Doksech

Doksy - Letovisko u Máchova jezera začne budovat kamerový systém. S přenášením signálu pomůže i základní škola.

10.5.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Fuchs

Monitorovací centrum a dvě kamery, které budou dohlížet na pořádek ve městě. To je první část kamerového systému, který chce postupně budovat město Doksy. První dvojice kamer má být zapojená ještě do začátku letní sezóny. Sledovat bude centrum města a problémovou lokalitu Lipové náměstí.

„V první etapě dojde k vybudování monitorovacího centra, páteřního spoje a k osazení prvních kamerových bodů. Dohledové centrum bude umístěno v budově Policie ČR,, bude mít bezdrátové spojení s tím, že budova základní školy bude sloužit jako přenosový bod," popisuje důvodová zpráva o zavádění kamerového systému, kterou včera vzali na vědomí zastupitelé v Doksech.

Doksy si letos nechaly vypracovat studii, která se vybudováním městského kamerového dohlížecího systému zabývá. Součástí studie je bezpečnostní analýza města a na ni navazující návrh rozmístění kamerových bodů, pokrývajících nejexponovanější lokality Doks a Starých Splavů.

Problém s vandaly

První kamera by podle studie měla být umístěná na budovu radnice a dohlížet by měla na centrum města. Druhou kamerou má být osazen dům čp. 501 v Sokolské ulici. Na dohled od ní je takzvané Lipové náměstí, které patří mezi problémové lokality města.

Vybudování monitorovacího centra a osazení dvou kamer by mělo městskou pokladnu vyjít na zhruba 825 tisíc korun. Další kamery by měly přibýt v následujících třech letech. Návrh koncepce městského kamerového dohlížecího systému schválili už v dubnu dokští radní.

Kamery by měly pomoci řešit letitý problém Doks. Se začátkem turistické sezóny totiž narůstá v letovisku u Máchova jezera geometrickou řadou kriminalita i případy vandalismu.

Zničené vysázené květiny, poškozené veřejné záchody, lavičky, vytrhané dopravní značky nebo poškozené reklamní a informační tabule. Dokská radnice musí ročně vynakládat statisíce korun na opravy.

To by se nyní mělo změnit. „Věříme, že s pomocí kamerového systému bude práce policejních hlídek v letní sezóně jednodušší," uvedla už dříve pro Deník Eva Burešová, starostka Doks.

Autor: Michael Polák

10.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení