Elektrikář z Nového Boru, který opravoval svítidla ve výrobní hale společnosti Autobaterie v České Lípě, podlehl v nemocnici vážným zraněním, které si způsobil pádem z vysokého žebříku.
Nešťastná událost se stala ve čtvrtek a ještě týž den muž, který měl těsně před důchodem, skonal.
Podle slov jeho bývalých spolupracovníků si zesnulý elektrikář dal při práci rád nějaké to pivo. Zda tomu tak bylo i v tomto případě jsme se zeptali v českolipské nemocnici.
“Muž zemřel na následky svého úrazu, při kterém utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem,“ informoval mluvčí českolipské nemocnice Petr Pokorný. O možném alkoholu v krvi zesnulého se však nemocnice nechce vzhledem k tragickým okolnostem vyjadřovat.
Zda pracovník nebo firma porušili předpisy o bezpečnosti práce, už šetří Inspektorát bezpečnosti práce.
„Mohu potvrdit, že se tímto případem zabýváme. Celá věc je ale v počátcích šetření,“ sdělil Jaromír Jaroš, vedoucí inspektor Oblastního inspektorátu práce pro Ústecký a Liberecký kraj.
K okolnostem tragické události se nechce vyjadřovat ani společnost Autobaterie, v jejíž provozovně v Dubické ulici v České Lípě se tragická nehoda stala.

„Pracovník byl z najaté společnosti, která se nám na základě smlouvy stará o údržbu svítidel,“ sdělil vedoucí pracovník společnosti Autobaterie s.r.o., který odmítl sdělit své jméno s tím, že za událost nenese jejich společnost žádnou zodpovědnost.
„Za dodržování bezpečnostních předpisů ručí firma, u které byl muž zaměstnán,“ dodal a více se k celé věci nechtěl vyjadřovat.
Muž byl zaměstnancem českolipské firmy Eldo-CL, jejíž vedení se k události také odmítá vyjadřovat.
„Už se na nás obrátil advokát pozůstalé rodiny. Věc jsme předali také advokátovi,“ uvedl stroze jednatel společnosti Jan Kytka.