Výtěžek ze vstupného poputuje na budování otevřené venkovské zahrady v areálu Domova pro osoby se zdravotním postižením Kytlice. Zahrada je místem setkávání všech generací, navíc tu probíhají kulturní akce. Na budování tohoto živého prostoru se podílejí i samotní klienti, kteří se tak mohou zapojit do společnosti.

V pátek se o zábavu návštěvníků postará Pavel Dobeš. Následně ho vystřídá Ester Kočičková, která jako zpěvačka interpretuje šansony s vlastními texty a s hudbou skladatele Lubomíra Nohavici. Na akci vystoupí s doprovodnou kapelou Moody Cat Band. Doplní je Jakub Horák se svým projektem Kluk z Husovky.

Sobota bude patřit především dětem. Divadlo Harmonika komedianta, hudebníka a výtvarníka Marka Vojtěcha potěší pohádkou O vodníkovi Řešátkovi malé i velké. Na pódiu vystoupí talentovaná osmiletá zpěvačka Anička Maruška Horáková. Ta vystupuje se svým otcem, Kubou Horákem, se kterým chystá nové album Pro nás - pro děti. Návštěvníci se mohou těšit právě na písně z připravované novinky.

Program Lužického léta

Pátek 24. červen
od 19.00 hodin
Pavel Dobeš
Ester Kočičková a Moody Cat Band
Kluk z Husovky
Vstupné na páteční sestavu v předprodeji 250 korun na místě 300 korun.

Sobota 25. červen
od 16.00 hodin
Divadlo Harmonika - divadlo pro děti
Anička Maruška Horáková - koncert
Vstupné na sobotní sestavu v předprodeji 100 korun v předprodeji i na místě.