Europoslanec Tomáš Zdechovský se během svých poslaneckých dnů vydal v pátek na Českolipsko. Na programu měl hned tři místa, kam zavítal.

První zastávkou návštěvy byl dětský Domov v Dubé-Deštné, kde za doprovodu ředitelky Zdeňky Slavíkové měl europoslanec možnost seznámit se s režimem a podmínkami místního zařízení. V dětském domově v Deštné, kde probíhá výchova v takzvaných rodinných skupinách, žijí děti ve věku od tří do osmnácti let s možností prodloužení pobytu. Zdechovský se tu zajímal hlavně o možnost integrace dětí do běžného života.

„Dětský domov v Dubé-Deštné patří k nejlepším, které jsem navštívil. Oceňuji obrovskou snahu zdejšího kolektivu individuálně pracovat s dětmi," sdělil nám své pocity z návštěvy dětského domova europoslanec Tomáš Zdechovský, který se tématu sociálně slabých rodin věnuje dlouhodobě.

Europoslanec pobesedoval se studenty Střední průmyslové školy v České Lípě.Z Dubé europoslanec zamířil na besedu do Střední průmyslové školy v České Lípě. Zdechovský hovořil se studenty o politických systémech, chodu Evropského parlamentu a současné situaci v Evropské unii. Studenty nejvíce zajímala aktuální témata jako migrace či osud Řecka v Evropské unii.

V doprovodu ředitele školy Petra Veselého si Tomáš Zdechovský prohlédl nové CNC učebny a laboratoře pro odbornou technickou výuku, jejichž modernizace byla spolufinancována Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

V závěru poslaneckého dne Zdechovský navštívil společnost Crystalex v Novém Boru, která se věnuje tradiční české výrobě užitkového skla. „Asi největší překvapení z celé návštěvy pro mě byl právě závod Crystalex a jeho promyšlená exportní strategie. Obdivuji obrovskou práci a nasazení vedení společnosti, které firmu dostalo na světové trhy," komentoval Tomáš Zdechovský.

Europoslanec si během návštěvy Českolipska prohlédl také Střední průmyslovou školu v České Lípě.