Letos naposledy se na trzích objeví bio výrobky z kozího mléka, jako lahodné čerstvé kozí sýry v několika příchutích včetně sýru žervé. Přijede po čtrnácti dnech i řezník s kvalitními uzenářskými a řeznickými dobrotami od Krakonošovy klobásy se zeleným pepřem přes vynikající tlačenku až po plněné kuřecí rolády.

Českou zeleninu a ovoce, například česká jablka několika odrůd, vlašské ořechy, česnek a další, nabídne zelinář. Pomalu ubývající čerstvou českou zeleninu doplní stánek s velkým výběrem sušeného ovoce, brusinek, švestek, meruněk a dalšího ovoce včetně ořechů několika druhů.

Vitamíny mohou zákazníci doplnit i u stánku s výrobky z rakytníku a dobrou ochranou před podzimními nástrahami je i kvalitní český med u včelařského stánku.

Na trhu bude k dostání čerstvé mléko z farmy, která bude jezdit se svojí nabídkou výrobků až do vánoc. Stejně tak lahodné výrobky z ovčího i kozího mléka ze Slovenska. Pekařský stánek tentokrát rozšíří svoji klasickou nabídku o výborné štoly a vánočky. Stánek se šťávami, mošty a ovocnými víny nabídne vymrzlým výborné svařené víno.

Farmářské trhy se konají každý čtvrtek na Škroupové náměstí v České Lípě, a to od 8 do 13 hodin.