Lidé se na něm nemuseli tlačit v tisícových davech, bavili se a relaxovali při pestré hudební nabídce. Známé kapely, i méně známí hudebníci se střídali na pódiu zhruba po čtyřiceti minutách. Jen během páteční noci vystoupení krátce narušila dešťová přeháňka.

Celou akci měli organizátoři perfektně připravenou - ozvučení, sociální zázemí, osvětlení, parkování, bohaté možnosti občerstvení i doplňkové zábavy. Na open air festival někteří účastníci přijížděli i se stany, pro „stanové městečko“ byl vymezen prostor.

„Náš festival patří k těm komornějším, kde se člověk má kde odpočinout. Snažíme se ho ladit do podoby pohodové zahradní párty,“ řekl starosta Zahrádek Martin Macho s tím, že festival kromě dobré hudby, krásného prostředí anglického parku a příjemných lidí nabízí také možnost zblízka obhlédnout zdejší barokní zámek, který před dvaceti lety vyhořel. „Vstupné se snažíme udržet v rozumné výši, přestože rapidně stouply náklady na energie a služby,“ podotkl Macho.

Jinak trvale uzavřený zámecký areál pořadatelé otevřeli v pátek od 16 hodin a vlastní hudební program odstartovala kapela Štěpánůf brácha. Navazoval Czech Out, Xavier Baumaxa, Chief Bromden. Nemohla chybět kapela Papír sklo plasty, která má kořeny na Českolipsku, hraje už skoro 20 let a na festu v Zahrádkách je jako doma. Páteční program uzavíral DRY STORE.

Sobotní program byl zaměřen na experimentální rap a zahajovala kapela VyjakoMy. Jako další zahrály kapely Mutanti hledaj Východisko a P/\ST. Návštěvníky nenechala v klidu ani Mad Rabbits – hardcore rockenrollová kapela, která si zde už jednou zahrála.

Vystupoval také legendární WWW Neurobeat z Prahy, jejíž členové před mnoha lety kolem sebe soustředili první české nadšence hiphopové kultury a šlo o jednu z prvních rapových kapel u nás. Spoluvytvářeli též základy místního graffiti, breakdancové a turntablistické scény. Poslední kapelou byl Acid Row se svým stoner rockem a doom metalem.

„Na tento letní festival jezdíme s přáteli hodně rádi, protože má takovou domáckou atmosféru. A i když je to jeden z menších festivalů, lze si tady vychutnat spoustu dobré hudby,“ komentoval svou přítomnost Michal Prokop z České Lípy.

Pokud si návštěvníci zajistili v předprodeji vstupenku na celou dobu festivalu, vyšla je na krásných 350 Kč. Kdo si ji kupoval na místě, pak ho vyšla na 500 Kč, jednodenní na 300 Kč. Zdarma měly vstup děti do 13 let.