Třiadvacetiletý řidič BMW, kterému policisté později naměřili alkohol a prokázali vliv kokainu, tady kvůli vysoké rychlosti vylétl ze silnice a několikrát se s autem přetočil přes střechu.
Auto, ve kterém seděli dva lidé, přitom málem smetlo dalšího člověka. Neovladatelný vůz ho jen těsně minul.

„Řidič a jeho spolujezdec utrpěli zranění a byli převezeni na ošetření do nemocnice," uvedl pro Deník Petr Kmínek, mluvčí krajské policie v Libereckém kraji.

Podle Kmínka odborná měření policistů jasně prokázala, že řidič je pod vlivem alkoholu i pod vlivem drog. „Při prvním měření nadýchal 1,73 promile alkoholu a při dalších dvou měření neklesla hodnota alkoholu pod 2 promile," popsal policista. „ Zkouška testerem Drug Wipe prozradila u řidiče přítomnost kokainu v těle."

Řidič policistům nepředložil ani řidičský průkaz, ani doklad o pojištění s dokladem o registraci vozidla. Způsobená škoda byla stanovena na částku 60 tisíc korun. Řidič je podezřelý především z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

V souvislosti s drogami řešili policisté pouze u Doks od pátečního odpoledne do sobotního dopoledne celkem 17 případů, z toho sedm trestných činů a deset přestupků. Dalších pět případů „vytvořili" řidiči, kteří byli zadrženi na příjezdových sinicích a měli pozitivní test na drogy.

Při kontrolách řidičů policie do dnešního poledne narazila i na jednoho, který šoféroval, ačkoli měl vyslovený zákaz řízení motorových vozidel a další řidič, který měl zákaz řízení, ke všemu havaroval.

Pokud šlo o trestné činy, policisté jejich pachatele na několik hodin zadrželi. „Po provedení potřebných procesních úkonů byli zatím všichni propuštěni," dodal mluvčí Petr Kmínek.