Davy fanoušků rozmanitých hudebních žánrů zaplavily o víkendu Českolipsko. Tisíce automobilů přijíždějících na hudební akce, které probíhaly hned na třech místech regionu, proudily po silnicích už od pátečního odpoledne. Hrad Houska hostil Noc s hvězdami, Mimoňské letiště obsadili hiphopeři a pod Bezdězem probíhal festival České hrady.
Hlavní produkce akcí se začaly rozjíždět v sobotu a to už byla dopravní situace komplikovanější. Neobvyklé rušno panovalo na Bezdězu, kde se již po druhé konal hudební festival České hrady.cz. Zvučná jména české rockové scény přilákala do malé obce pod hradem tisíce fanoušků, z nichž valná většina dorazila vozem. Nedostatek parkovacích ploch nutil pořadatele směrovat řidiče do širokého okolí. „Auto jsme zaparkovali přes kilometr daleko od místa festivalu a to jsme přijeli po poledni hned na začátek festivalu. Naštěstí je tu pěkná krajina, tak jsme si udělali příjemnou procházku,“ podotkla s úsměvem Lenka Přibylová z České Lípy.
Návštěvníci sem proudili celé odpoledne a během dne pak motoristé svá přibližovadla parkovali kde se dalo. „Zpátky se v noci nedalo téměř odjet, auta stála po obou stranách silnice,“ dodala jedna z tisíců návštěvnic. Nejvíce návštěvníků se sjelo na Hip hop jam na letiště v Ralsku. Tam situaci monitorovala policie a celní správa. „Naštěstí nedošlo k závažnějšímu porušení zákona. Pár hříšníků se našlo, ale to jsme řešili blokovou pokutou,“ řekl velitel Městské policie Ralsko Oto Váradi.

Českolipsko/Ralší městští strážníci vybrali na pokutách přes 100 tisíc korun. Jedná se o částku celkovou.
„Hodnotím to jako relativně bezproblémovou akci. Často jsme řešili stanování a pohyb mimo vyznačené prstory,“ upřesnil Oto Váradi. podle něj snemusel být žádný hříšník poslán kvůli svému prohřešku do správního řízení. Vše se vyřešilo na místě.
V místě konání akce byla přítomna i celní správa, která zastavovala podezřelá vozidla a také republiková policie. „Pracovníci celní správy našli v některých autech drogy joko marihuanu nebo pervitin. Na jejich vyhledávní byl nasazen speciálně vycvičený pes,“ uvedl jeden ze zasahujících policistů.
V průběhu víkendu bylo také zaznamenáno několik vykradených stanů. Včera ráno se ostraze hiphopové akce podařilo chytit zloděje, který měl u sebe věci, které předtím ukradl ve stanech.
Sami policisté se pochvalně vyjádřili o práci členů bezpečnostní agentury, kteří na akci dohlíželi. „Musím říci, že ochranka to zvláddala dobře, sami si akci korigovali, nemuseli jsme zasahovat,“ podotkl policista.⋌