Filmový průmysl nekvete jen v Hollywoodu, ale daří se mu i na území našeho regionu. Důkazem jsou Mladí Novoborští Filmaři, kteří na začátku října v České Lípě představí svůj poslední snímek. Co nám o něm poví režisér Matěj Šonka?
O čem film je?
Hlavní myšlenkou snímku je snaha plnit si své vlastní sny a zároveň skládá poctu filmům o Rocky Balboovi.
Odtud název Boxing day?
Boxing day je anglický název pro 26. prosince, tedy druhý svátek vánoční, ale připomíná také slovo boxovat. Zápletkou filmu je touha jednoho prostoduchého chlapce Arnošta Wágnera uspořádat svůj vlastní boxerský zápas.
Kde a jak dlouho snímek vznikal?
Točili jsme od ledna do května letošního roku, převážně v Novém Boru a městu jsme napsali i malé věnování do titulků. Většina tvůrčího týmu totiž v Novém Boru strávila velkou část svého mladého života, a tak jsme se snažili ukázat některá jeho známější zákoutí.
Jaký žánr mohou diváci očekávat?
Boxing day je sedmadvacetiminutový komediální příběh vyprávěný s velkou nadsázkou a je posledním filmem naší amatérské tvůrčí skupiny.
Kdo všechno se na něm podílel?
Jedná se o můj autorský počin. Napsal jsem scénář, ujal se režie i střihu. Ve filmu hrají Jirka Flégl, Jirka Gottlieber, Gašpar Forgáč a bývalý učitel českolipského gymnázia David Zajíc.
Kde můžeme snímek vidět?
Projekce se uskuteční v českolipském klubu Autonomia v kulturním domě Crystal, a to 6. října. Kromě samotného filmu bude na programu i koncert tří žánrově různorodých kapel, jejichž někteří členové si ve filmu zahráli, – punkového Pupíčku, rockového P.R.D.U. a pop – undergroundové skupiny Papír sklo plasty.
Jaké jsou vaše osobní filmové plány do budoucna?
Nyní hlavně úspěšně zahájit studium na vysoké škole v Brně. Poté možná natočit tam nějaký další film s novými nadšenci. A kdybych filmy netočil, tak bych o nich alespoň rád psal, nebo se na ně díval.

Další zprávy z regionu najdete zde