Celkem osmačtyřicet zrekonstruovaných bytů nabízí nyní na sídlišti Sever v České Lípě společnost CPI Byty, patřící do skupiny CPI Group miliardáře Radovana Vítka.

Dva panelové domy v ulici Zoubkova prošly kompletní revitalizací i změnou dispozic a od února 2015 nabídnou modernizované nájemní bydlení. Rekonstrukce, která probíhala od roku 2013, si vyžádala celkem 20 milionů korun.

„Bytové domy jsou kompletně zatepleny, byly zde instalovány nové rozvody a technologie i datové kabely. Celkovou obměnu zaznamenaly také vstupní a společné prostory. Pro oba vchody je společná místnost k sušení prádla a uložení kol," informovala Michaela Winkelbauerová, PR konzultantka CPI Byty.

Původně dva vchody s celkem 32 byty o dispozici 3+1 prošly kompletní revitalizací a bytový dům nabízí nyní kvalitativně vyšší standard bydlení a nové dispozice bytových jednotek ve vyhledávané lokalitě. „Dům číslo popisné 2159 má nyní celkem 32 bytů o velikosti 1+1, respektive 35 m2, polovinu bytů navíc rozšiřují lodžie. Nájemné začíná na 3.900 Kč za měsíc a byty budou k nastěhování od února 2015," upřesnil obchodní ředitel společnosti Daniel Bacík.

„Ve druhém vchodě jsme zachovali 16 bytů o velikosti 3+1 (78 m2), které byly také celkově zrekonstruovány. Byty budou k dispozici od dubna 2015 a nájemné činí 5 500 Kč měsíčně. Všechny uvedené byty mají k dispozici také sklepní kóji," dodal Bacík.

CPI si z pořadníku vybere zájemce

Společnost CPI BYTY předpokládá velký zájem, proto sestavuje pořadník, který následně vyhodnotí a s výsledky osloví vybrané budoucí nájemce. Zájemci se mohou hlásit už nyní.

Bytový dům v České Lípě představuje podle CPI Byty pilotní projekt rekonstrukce bytů za účelem úpravy jejich velikosti a snižování energetických nákladů.

„Stále jsme přesvědčeni, že bytů je na trhu dostatek, kromě technických parametrů však současné poptávce a trendům nevyhovují především svou velikostí a dispozicemi," uvedl Daniel Bacík. „Proto jsme si udělali velice pečlivý průzkum každé lokality, zvážili všechny aspekty a propočítali efektivitu takové rekonstrukce. Následně jsme vytipovali několik domů, které by byly pro takovou revitalizaci vhodné. Cílem je nabídnout na trh moderní, energeticky méně náročné a požadavkům zájemců odpovídající byty za přijatelné nájemné," uzavřel Bacík.

K podobným záměrům se podle Bacíka společnost chystá i v dalších lokalitách, otázkou je samozřejmě výše takové investice a její návratnost.

„Poptávka dokazuje, že zájem o bydlení ve zrekonstruovaných domech v původních lokalitách je větší než v nových bytech a za vysoké nájemné," míní Bacík.