O dvě stě tisíc korun požádal novoborský fotbalový klub před posledním jednáním zastupitelstva. „Důvodem je dramatické snížení dotací pro rok 2010, a to o více než čtyřicet procent. V korunovém vyjádření se jedná o snížení o tři sta devadesát tisíc korun,“ vysvětlil předseda FC Nový Bor Zdeněk Fakan. Vysvětlil, že klub není schopen takové snížení dotací pokrýt.

„Náš klub není schopen takové snížení pokrýt z vlastních zdrojů ani zvýšením příspěvků s ohledem na vysokou nezaměstnanost ani příspěvky od místních firem.“

Zastupitelé ale žádosti nevyhověli. „Je pravda, že peníze v rezervě zbývají, ale zastupitelstvo už chtělo ponechat alespoň nějaké peníze svým nástupcům,“ komentoval starosta Jindřich Mareš. „Z rezervy zaplatili například vybavení školky v Kalinově ulici.“

Z finanční rezervy města bylo uvolněno 812 tisíc korun na zařízení kuchyně a vybavení nového oddělení školky nábytkem, hračkami, prádlem a pomůckami.

Suma se sice zdála některým zastupitelům vysoká, ale dlužno podotknout, že v kuchyni odpovídající evropským normám se vaří také pro děti z vily v Kalinově ulici, kde bylo před rokem otevřeno detašované pracoviště MŠ Klíček.

Další rozpočtová změna se týkala obnovy vánoční výzdoby města. Na návrh výboru pro kulturu a občanské záležitosti budou na nákup nových světelných ozdob za staré a rozbité použité finanční prostředky, které v rozpočtu zbyly z původně plánovaného plesu města.