Investici do regenerace povrchů posvětili českolipští radní. Ti doporučili příspěvkové organizaci Sport Česká Lípa uzavřít smlouvu o dílo s firmou EUROGREEN CZ v hodnotě 371 989 korun.

„Veřejná soutěž přinesla úsporu zhruba padesát tisíc korun v rozpočtu organizace," doplnil Pavel Císař, ředitel Sport Česká Lípa, která spravuje městská sportoviště. Specializovaná firma obě herní plochy propíchala, odstranila odumřelé rostliny a posypala pískem, aby srovnala povrch pro lepší pohyb míče. Díky provzdušnění se voda lépe dostane ke kořínkům, nový pažit rychleji roste a je kvalitnější.

Po provedené regeneraci se i lépe vsakuje dešťová voda a tím se tvoří méně kaluží při lijácích. Kvalitnější povrch tak zaručí nejen vyšší bezpečnost hráčů, ale umožní jim i přesnější přihrávky.

Pravidelná regenerace trávníku dosud probíhala pouze na fotbalovém hřišti městského stadionu. Letos poprvé do ní bylo zahrnuto i fotbalového hřiště 5. května, které město Česká Lípa odkoupilo od TJ Lokomotiva vloni na jaře. Právě jeho špatný povrch obnovu trávníku více než potřeboval.

Město Česká Lípa v letošním roce podpoří sportovní aktivity obyvatel částkou přes dvacet milionů. Sportovním klubům rozdělí v dotačních programech částku 8,4 milionu Kč. Novinkou je dotační program na podporu veřejně prospěšných investic, tedy i sportovišť a dětských hřišť, které nejsou v majetku města. Na něj jsou v rozpočtu města vyčleněny dva miliony korun.

Další peníze investuje letos radnice například do rekonstrukce hřiště u ZŠ Sever, koupě venkovních posilovacích strojů na sídliště Špičák, do cyklostezky vedoucí kolem Ploučnice ze středu města do Dubice nebo dalšího vylepšení městského stadionu.