VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obchodní akademie objevovala své talenty

Česká Lípa – Přinášíme rozhovor s učitelkou Obchodní akademie v České Lípě a režisérkou Ivanou Bufkovou. 

10.1.2018
SDÍLEJ:

Studenti českolipské Obchodní akademie předvedli svůj um a talent na prknech Jiráskova divadla v České Lípě. Mezi nimi zaujal i Václav Masopust s kouzelnickou show.Foto: Deník / Pokorný Petr

I když třeba někteří studenti Obchodní akademie v České Lípě (OA) v lavicích zrovna nezáří, přesto mají ve svém životě nějaký vážný zájem. Zálibu, aktivitu, ve které dosahují výborných úspěchů. Právě část těchto studentů se představila celé škole v rámci akce „Akademie dělá akademii aneb kdo umí, ten umí.“ Hledání šikovných dětí, scénáře a dramaturgie se ujala učitelka OA, ale také režisérka a vedoucí věhlasného Divadelního klubu mladých v České Lípě Ivana Bufková, která nám odpověděla na pár otázek.

Jak dlouho a jakým způsobem jste pátrala po talentech, které se mezi vašimi studenty skrývají?
„Pátrání“ a dojednávání s jednotlivými studenty čili celková příprava trvala asi měsíc. Snad proto, že jsme s tímto projektem přišli na naší škole poprvé a někteří studenti jsou příliš skromní, aby se připomínali, že dělají něco a dobře nad rámec školních povinností. Paradoxně jsou to ti nejšikovnější. Takže až po samotné akademii se zjistilo, že program měl být doplněn i dalšími šikovnými jedinci, kteří ovšem seděli tiše v hledišti. S přípravou pomáhali obětavě dva studenti ze čtvrtého ročníku, kteří mají na akademii „lví podíl“, Martin Korpoš a Milan Kořen, jsem na ně pyšná.

Byl výsledek milým překvapením, nebo jste čekala více?
Pocity z výsledku celého představení jsou trochu rozpolcené – něco se nám určitě podařilo, něco ne… Je to o zkušenosti. Určitě bych příště řadu věcí řešila jinak. Ale myslím, že základní myšlenka – představit šikovné studenty svým vrstevníkům a pedagogickému sboru naší školy, vytáhnout je z anonymity, ukázat cestu ostatním, kteří nevědí, co s volným časem, se nepochybně podařila.

Kteří ze studentů, o kterých jste do této doby nevěděla, že se věnují nějaké mimoškolní aktivitě, vás zaujali nejvíce?… A čím?
Překvapila mě spousta věcí. Ani ne tak činnost, které se tito studenti věnují, ale její dosah, jejich výrazné, pozoruhodné úspěchy, jejich dovednost a um, který předvedli na jevišti českolipského Jiráskova divadla. A v neposlední řadě určitě i jejich zřetelná názorová zralost. Konkrétně, abych zmínila ty nejvýraznější – Bára Znamenáčková (karate), Daniel Benedikt (saxofon, člen Jazzové farmy), Darina Naboichenko (plavání), Veronika Jirsáková (operní zpěv), Vašek Masopust (kouzelnické triky), Adéla Picková a Nikola Růžičková (hip-hop) a ještě mnozí další.

S jakými ohlasy jste se po studentském představení setkala? Chystáte se v hledání talentů –„hvězd“ vaší školy pokračovat i v budoucnu?
Ohlasy byly různorodé, něco se líbilo něco méně, ale to je pochopitelné, zrcadlí to i moje pocity. Zcela určitě se podobná akce příští rok opakovat nebude, bude fajn pauza a načerpání nových talentů. Ale shodou okolností pořádá agentura VČAS spolu s městem Česká Lípa přehlídku mladých talentů, tak jsem moc ráda, že mohu z naší školy doporučit nadané a úspěšné mladé lidi. 

Petr Pokorný

Autor: Redakce

10.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 26 000 Kč

Učitelé odborných předmětů (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) Učitel/ka předmětů matematika a fyzika. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 34000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Odborné požadavky:, 1. Vysokoškolské vzdělání, odborná a pedagogická způsobilost podle zákona č. 563/2004 Sb.1, 2. V případě zájemců – cizinců – je vyžadována znalost českého jazyka. Požadavek je třeba doložit v souladu s Vyhláškou č. 433/2013 Sb., o prokazování znalosti českého jazyka a českých reálií pro účely udělování státního občanství České republiky., Další požadavky:, 1. Trestní bezúhonnost., 2. Zdravotní způsobilost vykonávat danou pracovní pozici., 3. Schopnost týmové práce, komunikační dovednosti., Nabízíme, 1. Platové ohodnocení dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů (12. platová třída). Platový stupeň podle započitatelné praxe (příloha - stupnice platových tarifů)., 2. Osobní příplatek podle schopností a vnitřních předpisů SOŠ a SOU., 3. Příspěvek na stravování ve smluvní školní jídelně ZŠ Špičák., 4. 8 týdnů dovolené., 5. Po odpracování jednoho roku další finanční výhody z FKSP (např. příspěvek na rekreaci 5000 Kč ročně)., Nástup: 28. 8. 2018, Doba určitá: 12 měsíců s možností prodloužení na dobu neurčitou od 29. 8. 2019, Zájemci mohou posílat své přihlášky včetně životopisu na e-mailovou adresu: sekretariat@skolalipa.cz, Poučení:, Zasláním přihlášky dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dle § 5 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, v platném znění, a jejich uchování v personální databázi této společnosti za účelem vyhledání vhodného zaměstnání pro Vaši osobu. Tento souhlas platí po dobu 1 roku od odeslání přihlášky.. Pracoviště: Střední odborná škola a střední odborné učiliště, česká lípa, 28. října 2707, příspěvková organizace, 28. října, č.p. 2707, 470 06 Česká Lípa 6. Informace: sekretariat@skolalipa.cz, .

Zdravotnictví - Zdravotnictví Internisti 24 100 Kč

Lékaři v interních oborech Lékař/ka na interní oddělení. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Purkyňova 1849, Česká Lípa, Mzdové podmínky budou dohodnuty při osobním setkání , Nabízíme: zázemí stabilní ziskové akciové společnosti, moderní pracovní prostředí, přístrojové vybavení na vysoké úrovni, výborné finanční ohodnocení, možnosti profesního růstu, možnost trvalého vzdělávání. Dále nabízíme Zdravé stravování za zvýhodněné ceny, významnou podporu vzdělávání bez kvalifikačních dohod včetně studijního volna, týden dovolené navíc, příspěvek na penzijní připojištění, věrnostní kartu s maximální slevou do Nemocniční lékárny a Centra zdraví, odměny za pracovní výročí, výhodné mobilní tarify i pro rodinné příslušníky, pomoc při zajištění ubytování, společenské akce., Požadujeme: VŠ vzdělání dle zákona č. 95/2004 Sb., specializovanou způsobilost v oboru (případně absolvent nebo lékař se základním kmenem), morální a občanská bezúhonnost, příjemné vystupování a zájem o obor., Nástup možný ihned nebo dle dohody.. Pracoviště: Nemocnice s poliklinikou česká lípa, a.s., Purkyňova, č.p. 1849, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Pavlína Simmerová, +420 487 954 035.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Praktický lékař 600 Kč

Praktičtí lékaři pro dospělé Lékař. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 600 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: vysokoškolské vzdělání, atestaci I. stupně ze všeobecného nebo interního lékařství, bezúhonnost (výpis z rejstříku trestů), znalost práce na PC. , Nabízíme dohodu o pracovní činnosti s úvazkem maximálně 20 hodin týdně (spodní hranice není omezena). Nabízíme maximální odměnu 600/Kč hod., První kontakt osobně na adrese Věznice Stráž pod Ralskem, Máchova 260, Stráž p. R., v pracovních dnech od 6,30 hod do 15,00 hod, emailem nebo telefonicky v pracovních dnech od 6,30 hod do 15,00 hod.. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - věznice stráž pod ralskem, Máchova, č.p. 260, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Věra Košťálová, +420 487 878 213vdoběod6:30-15:00.

Obchod - Obchod Obsluha čerpacích stanic a mycích linek 80 Kč

Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků Myč vozů, obsluha myčky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Mytí vozů - interiér, exteriér, navážení vozů na portálovou myčku, předmývání vozů a další úkony s mytím vozů spojené., Pozice je vhodná i pro mladistvé a absolventy., První kontakt emailem nebo osobně na adrese: Auto Dorda, Žitavská 3112, Česká Lípa (8-16hod).. Pracoviště: Auto dorda plus s.r.o., Žitavská, č.p. 3112, 470 06 Česká Lípa 6. Informace: Matouš Vích, +420 775 111 150.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
14

Jaro si ještě dá načas

Platební karta. Ilustrační foto.

Muži nakupovali na cizí kartu. Utratili skoro 3.000 korun

Kamion skončil mimo rychlostku. Řidiče v kraji překvapil sníh

Liberecký kraj – V Libereckém kraji v sobotu bouraly desítky řidičů. Policisté evidují jedno lehké zranění. 

FOTO: Od demolice obchodního domu Ještěd uplynulo devět let

Liberecký kraj – Rozhodnutí o jeho zániku vyvolalo v tehdejší době bouřlivou reakci. Přesto svému osudu neunikl a místo něj stojí obchodní centrum Forum Liberec.

FOTO: Bledule začínají zvát turisty do Pekla

Zahrádky - Jejich hlavní čas teprve přijde, už nyní ale za bledulemi do národní přírodní památky Peklo u Zahrádek na Českolipsku vyrážejí první turisté.

České hvězdy Dakaru míří do Sosnové. Na své si přijdou i lovci podpisů

Sosnová – Už nadcházející neděli 18. března se na Autodromu v Sosnové odehraje největší setkání dakarských závodníků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT