V rámci doprovodného programu mohlo několik tisíc návštěvníků zhlédnout driftery nebo motocyklového kaskadéra. Na závodním okruhu nechyběla zvučná jména z České republiky i ze zahraničí. Zaplněné tribuny pozdravily aplausem na dálku šestinásobného vítěze Karla Lopraise, který bohužel do Sosnové ze zdravotních důvodů na poslední chvíli nedorazil, přesto diváci a závodníci vzdali hold této legendě alespoň na dálku při příležitosti jeho sedmdesátých narozenin, které v těchto dnech oslavil.

Hrázný Petr Lubovský pečuje o vodní dílo Horka ve Stráži pod Ralskem. Na řece Ploučnici.
Pracovat u vody je privilegium. Je to potřebná věc pro všechny

MOGUL Dakar Setkání zaujalo i dvojnásobného vítěze Rallye Paris Dakar Francouze Jean Louis Schlessera, který byl také zapojený do organizace soutěže Africa ECO Race, která na Rallye Paris Dakar navazuje. Schlesser byl při MOGUL Dakar setkání obklopen stovkami diváků nejen při autogramiádě, ale i při samostatné prezentaci Africa ECO Race, kterou přijel do Sosnové podpořit.

Při MOGUL Dakar Setkání šlo zejména o show a zábavu diváků, a to se podařilo. Diváci doslova obklopili desítky dakarských speciálů v servisním zázemí, kde si je mohli prohlédnout z velké blízkosti. Tento obrázek byl v servisním depu vidět po celý den, protože v některých případech se na fotografii s oblíbeným dakarským závodníkem stály dlouhé fronty. Dakarské závodění je v České republice velmi populární už od osmdesátých let, kdy tuto tradici zahájily závodní automobily české výroby TATRA a LIAZ. Tyto historické automobily byly k vidění i na MOGUL Dakar Setkání a diváci obdivovali jejich technický stav a výkony na trati sosnovského autodromu. Pátý ročník MOGUL Dakar Setkání se povedl a ukázal, že setkání dakarských a maratonských závodníků v Sosnové má už tradici a diváky láká. 

Studenti SUPŠ Železný Brod ve sklářské dílně.
FOTO: Skláři chtějí využívat tradici v nových oborech

Během Dakar Setkání došlo i k požáru závodního vozidla, u kterého zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z České Lípy. I přes rychlý zásah hasičů vůz kompletně shořel. Příčina vzniku požáru, vzniklá škoda a možné porušení předpisů jsou v současné době v šetření PČR a HZS LK.