Dřevěná lavice o úctyhodných rozměrech 5 x 2,5 metru má totiž na sobě vygravírované názvy filmů, letopočty a jména jejich režisérů, které se natáčely v okolí Máchova jezera. „Vůbec jsem netušil kolik seriálů a filmů tady vznikalo,“ chválil mladý rekreant Zbyněk, který sem přijel z Hradce Králové.

Na prknech jsou uvedené filmy od těch již téměř zapomenutých jako Cikáni (1921) Karla Antona, přes produkci padesátých let reprezentovanou zde filmy Zítra se bude tančit všude (1952, Vladimír Vlček), Florenc 13:30 (1958) nebo Tři přání známé dvojce Ján Kadár a Elmar Klos (1958). po nejnovější díla jako Nabarvené ptáče Václava Marhoula (2019), Hastrman Ondřeje Havelky (2018) či Lída Baarová Filipa Renče z roku 2016 a Život je život Milana Cieslara (2015). Nechybí ani oblíbené seriály jako Pan Tau Jindřicha Poláka z roku 1988, seriál Vyprávěj (2009) Martina Dolenského. Rapl (2016) Jana Pachla, Rédl (2016) Jana Hřebejka a další.

Festival podpořil útulek.
V sobotu se konal Dogsy Fest. Festival podpořil útulek

Při rekonstrukci zdejšího lesoparku, kde lavice stojí opravili lesníci z Městských lesů Doksy veškeré pěšiny, zřídili různé prolézačky, kde se mohou vyřádit děti, ale i cvičební prvky pro dospělé i seniory.

„Šlo nám o zatraktivnění a zvýšení rekreačních funkcí lesa v intravilánu města. Součástí realizace je vybudování mlatových chodníků, běžeckých tras, umístění mobiliáře a zřízení oddychových klidových zón, včetně sportovních prvků pro všechny věkové kategorie,“ komentoval vydařený projekt jednatel Městských lesů Doksy Petr Válek.