Pozvání na sobotní den otevřených dveří, na hry a podporu aktivit organizace formou nové charitativní akce Běhu pro rodinu využilo až 500 lidí. „Běháním podpoří naši činnost, za sobotu děti i dospělí uběhli 147 kilometrů, ale registrovat se na našem webu a běhat mohou zájemci až do 20. června,“ sdělila Jana Matyášová.

S kolegy byla nečekaně velkou účastí veřejnosti mile překvapena. „Dopoledne tu bylo úplně plno. Hodně Novoboráků bylo překvapeno, co vše děláme. Celá akce proběhla v příjemné, neformální atmosféře, dokonce počasí bylo přívětivé,“ popsala Matyášová.

Lidé se tak poprvé viděli interiéry Domu rodiny a od průvodců se dozvědět všechno o aktivitách organizace, která v regionu pomáhá lidem především v sociální oblasti, ale i ve vzdělávání. V přízemním domě na adrese Křižíkova 980 v Novém Boru jsou pracovny pro jednání s klienty, místa pro učení, konzultace i hry.

Nechybí ani cvičná kuchyň nebo cvičná dílna, klouzačka pro nejmenší na zahradě. V novostavbě už fungují tři služby, uvedené nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Vafle, sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Štafeta a Občanská poradna. „Tyto služby budou v následujících letech pomáhat rodinám i jednotlivcům zvládat dopady pandemie a pokračovat ve snižování rozdílů mezi lidmi,“ uvedla ředitelka organizace Petra Vlčková.