Kino bylo ten večer úplně plné. Každý chtěl vidět fungl nový biograf se širokoúhlou projekcí, kterou v té době nemělo žádné jiné kino na Českolipsku a i v rámci Čech patřily Doksy díky této projekci mezi rarity. Prvním filmem, který se v novém kině promítal byla Závrať od režiséra Karla Kachyni.

Unikátní stavba, jejíž čelo připomíná kýl lodi, vyrostla ve svahu mezi ulicemi Máchova a Valdštejnská. Architekt Karel Hubáček se k její realizaci dostal velkou náhodou. Kino se totiž mělo původně stavět už v padesátých letech společně s dokskou základní školou. Podle tehdejšího projektu mělo vypadat jako velká „stodola" s promítacím sálem.

Do příběhu ale zasáhla vyšší moc: kvůli problémům se spodní vodou byla stavba odložena. Až po dalších pěti letech ji znovu zadal Okresní národní výbor, který se obrátil rovnou na liberecký Stavoprojekt. A tak do hry vstoupil Karel Hubáček. Tehdy ještě málo známý architekt už během dokončování stavby v Doksech pracoval na plánech mnohem slavnějšího hotelu a vysílače na Ještědu.

Největší rekonstrukcí ve své historii prošlo kino Máj v roce 2014, Proběhlo zateplení střechy, výměna oken a dveří, a budova se dočkala nové fasády. V plánu je také obnova interiéru. Současnou podobu dostal interiér kina až v letech 1983 -1986, opět z popudu slavného architekta, který k proměně kina vyzval své spolupracovníky Ludmilu Švarcovou a také Otakara Binara, autora interiérů hotelu a vysílače na Ještědu.

Kino Máj prošlo v roce 2011 digitalizací a s pravidelně promítá dodnes. Mimo hlavní turistickou sezonu je to obvykle dvakrát týdně. Během letních měsíců sem návštěvníci mohou vyrazit na film téměř každý den.